16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

PETLOVI UKROTILI ĐAVOLE: Umtiti odveo Francuze u finale, Belgija nemoćna (VIDEO+FOTO)

10.07.2018. 21:19
Izuzetno tvrda utakmica.

Fudbaleri Francuske prvi su finalisti na ovogodišnjem Mondijalu u Rusiji, pošto su u polufinalu savladali selekciju Belgije minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke na ovoj utakmici postigao je fudbaler Barselone Samjuel Umtiti, golom u drugom poluvremenu. Francuzi će se u finalu sastati sa pobednikom drugog polufinalnog meča Hrvatska – Engleska, koji je na programu u sredu od 20 časova.

PAROVI POLUFINALA

ATOMSKA BOMBA: Boaći se vraća u Zvezdu!

LOMIO JE KIČME I MNOGO OBEĆAVAO: Za njega su protivnici bili poligoni za MAJSTORIJE. Trebalo je da bude novi Garinča... (VIDEO+FOTO)

KRAJ UTAKMICE!

90+3. minut: Belgija preti preko De Brujnea i Azara, ali bez uspeha.. Nema puno vremena za Belgiju.

90+1. minut: Bačuaji je ušao na teren...

90. minut: Čak šest minuta nadoknade vremena. Belgija kreće u totalnu ofanzivu!

86. minut: Veliki peh za Francusku. Zbog povrede teren je napustio Matuidi, a ušao je Toliso.

84. minut: Dešam pojačava vezni red.. Izašao je Žiru, a na terenu je Nzonzi.

81. minut: Topovski udarac Vicela sa 20-ak metara, ali je Loris ostao pribran i dobro intervenisao..

80. minut: Karasko je ušao na teren umesto Felainija... Pojačava napad Martinez.

74. minut: Belgija steže obruč oko gola Lorisa. Francuzi su se opredelili da brane stečenu minimalnu prednsot.

67. minut: Novi dobar kontranapad Francuza, ali je Žiru ponovo slabo šutirao...

65. minut: Velika šansa za Belgiju. Felaini je iskoristio dobar centaršut i glavom šutirao, ali je lopta završila tik pored desne stative. Ostalo je 1:0.

59. minut: Martinez baca sve karte u napad. Mertens je ušao na teren, a izašao vezni fudbaler Dembele.

56. minut: Mbape je sjajnom minijatirom pronašao Žirua, ali se napadač Čelsija propisno obrukao... Izašao je sam pred Kurtou... Ostalo je 1:0.

51. minut: GOOOOOOL! Umtiti glavom posle kornera za 1:0! Strpljivom igrom uspeli su da dođu do prednosti.

50. minut: Nevidljivi Žiru, uspeo je da zapreti Belgiji, ali bez uspeha.

49. minut: Preslikana situacija kao sa početka meča, Belgija pritiska Francuze i deluje dalkeo konkretnije.

46. minut: Bez izmena na startu drugog dela.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut: Belgija je izgubila onu žustrinu sa početka meča, pa će odmor pred početak drugog dela dobro doći izabranicima Roberta Martineza.

39. minut: Francuzi su uspeli da pređu u inicijativu na ovoj utakmici, pa je desni bek Favar imao dobru priliku, međutim Kurtoa je nepremostiva prepreka.

32. minut: Najbolji fudbaler Francuske Antoan Grizman, nije u dosasašnjem delu meča uspeo da dođe do povoljne prilike, ali je ipak oprobao šut sa 18 metara, međutim preko gola.

27. minut: Nastavlja Belgija sa opasnim atacima kao golu Galskih Petlova... Gol visi u vazduhu.

21. minut: Nova velika šansa za Đavole! Anderveiled je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i iz okreta šutirao sa 5-6 metara, ali je Loris spasao svoj tim. Ostalo je 0:0.

19. minut: Novi udarac Azara, ponovo iskosa sa desne strane, ali je Varan spasao gol Francuza.

15. minut: Uzvraćaju Belgijanci. Azar je šutirao desno iskosa, ali tik pored stative...

12. minut: Prvo uzbuđenje na meču. Odličan kontranapad Francuske, Mbape je iskoristio jednu dubinsku loptu, ali je Kurtoa na vreme izašao sa gol linije i intervenisao. Ostaje 0:0...

9. minut: Bez konretne prilike u dosadašnjem delu meča, uz sporadične pokušaja Francuza da preko kontranapada iznenada belgijske defanzivce. Dešam je očigledno prepustio terensku inicijativu Belgiju.

5. minut: Belgija za sada deluje konkretnije. Đavoli pokušavaju da po bokovima dođu do prilike za gol.

3. minut: Početno ispitivanje snaga...