13°C
15.05.2024.
117.1155
108.571

NULA OD FUDBALA: Rivali iz grupe C zvižducima ispraćeni u osminu finala (FOTO+VIDEO)

26.06.2018. 16:00
utakmica
utakmica / Izvor: Reuters

Mečevi se igraju u 16.00 časova.

Selekcije Francuske i Danske odigrale su prvu utakmicu na ovogodišnjem Mondijalu koja je završena bez golova. Peru je pobedom (2:0) nad selekcijom Australije "ubio" svaku nadu Kengurima da mogu da se nađu u osmini finala, pa je duel Francuske i Danske bio u drugom planu.

NOVA GNUSNA PROVOKACIJA: "Od Rusije pravimo Kosovo", Tunišani glavni akteri! (VIDEO)

TRAGEDIJA NA MONDIJALU: Komentator preminuo usred prenosa

Možda i najdosadniji meč na ovom Mondijalu, prava uspavanka viđena je Lužnjikiju, gde je publika u više navrata "počastila" igrače zvižducima. Kao da su i Francuzi i Danci čekali da se utakmica završi, znajući da, sa rezultatom iz Sočija, obe selekcije prolaze dalje. Francuska odlazi u osminu finala sa prvog mesta i čekaće večeras svog rivala, drugoplasiranog iz grupe D, u nokaut fazi.

KRAJ UTAKMICE

81. minut - Mogao je Peru do trećeg gola, stativa je spasila Kengure.

78. minut - Dešamp unosi malo živosti u ekipu? Izlazi Dembele, Mbape je u igri.

74. minut - Žiru je probao glavom, ali sve je to traljavo. Bez prave šanse na meču.

71. minut - Australija pritiska Peru, ali ostaje bez prave šanse. Čini se da Kejhil pravi razliku od kada je ušao.

69. minut - Fehir menja Grizmana, odmara svoje prvotimce Dešamp.

kejhil
kejhil / Izvor: Reuters

61. minut - Izmena u selekciji Danske. Izlazi neprimetni Sisto, u igri je Fišer.

59. minut - Jednu od retkih prilika na meču imao je Jorgensen, međutim njegov šut završava van gola.

54. minut - Jorgensen je šutirao iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, Mandandi je lopta ispala iz ruke, međutim brzo se korigovao.

50 minut - GOOOOOOL za Peru! Paulo Gerero je strelac. Pucao je centarfor unutar šesnaesterca, lopta je zakačila nekoga, promenila smer i ušla u mrežu. Australijanci su u ovom trenutku jako daleko od nokaut faze.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog poluvremena - Uspavanka na Lužnjikiju, ni u Sočiju nije mnogo bolje.

45+2. minut - Sjajno je povukao kontru Grizman, nakon propalog kornera Danske, a Jorgensen ga faulira sa leđa i zarađuje opravdano žuti karton.

44. minut - Obrukao se centarfor francuske reprezentacije. Šutirao je Žiru daleko iznad prečke, međutim i da je ubacio loptu u mrežu, gol se ne bi važio, pomoćnik je podigao zastavicu.

OPASNO SE ZAKUVALO: Nije naivno – zbog Srbije mu prete smrću!

39. minut - Grizman je šutirao sa vrha šesnaesterca ali je lopta išla pravo u Šmajhela.

33. minut - Dembele je šutirao sa desnog krila, međutim lopta je završila pored leve stative. Bez prevelikih uzbuđenja za sada na meču Francuske i Danske.

utkamica
utkamica / Izvor: Reuters

27. minut - Šansa za Australiju. Dobra pozicija na desetak metara od gola za Toma Rogića, šutira iz okreta, ali mu Galjese brani.

25. minut - Sporna situacija u šesnaestercu Danaca, tražili su Francuzi igranje rukom, ali nema ništa od toga.

PA, OVO NEMA NIGDE: Albanci se UJEDINILI i SPREMNI da pomognu Džaki i Šaćiriju! (FOTO)

18. minut - GOOOL za Peru! Kariljo je postigao pogodak.

16. minut - Prvi korner za Francuze i odmah šansa za Varana, šutirao je francuski kapiten glavom, ali nije bio precizan.

10. minut - Mile Jedinak dobio je žuti karton zbog prekršaja. Sudija mu je oprostio prethodni oštriji start, ali sledeći nije tolerisao.

5. minut - Solidan pokušaj Jedinka. Leki je prošao na bok, centrirao je i pogodio igrača Perua, signalizirali su Australijanci da je bilo igranja rukom, a Mile Jedinak je u nastavku akcije prvi šutirao ka golu, ali je promašio.

utakmica

4. minut - Odmah drama u šesnaestercu Francuske. Pao je jedan igrač Danske, sudija je samo odmahnuo rukom.