14°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

TRIJUMF BEZ MNOGO LEPOTE: Uspavanka PREKINUTA golom SUAREZA, Saudijci dostojan RIVAL (FOTO)

20.06.2018. 18:52
fudbalska reprezentacija Urugvaja
fudbalska reprezentacija Urugvaja / Izvor: Reuters

Iskustvo i rutina presudili.

Fudbaleri Urugvaja plasirali su se u osminu finala Mondijala, pobedom nad Saudisjkom Arabijom od 1:0. Utakmicu je rešio Suarez u 23. minutu, kada je posle odbijene lopte bio najbrži i psotigao ispostaviće i jedini gol na ovom meču. Saudijci se nisu predavali i skupo su prodali kožu daleko kvalitetnijim fudbalerima Urusa.

TRKA ZA ZLATNU KOPAČKU: Kristijano Ronaldo kolo vodi, preti mu četvorka u kojoj nema Mesija (FOTO)

MAŠINERIJA RONALDO: Marokanci se OPROSTILI, Kristijano HEROJ Portugala (VIDEO+FOTO)

Urugvaj, koji je i favorit u duelu sa Saudijskom Arabijom, počeo je utakmicu nešto sporijem ritmu. Očigledna je razliku u kvalitetu između ove dve selekcije, pa su Kavani, Suarez i ostali igrači Urusa pokušali da individualnim rešenjima pronađu put do gola Saudijaca, ali bezuspešno. Urugvajci su kako je odmicalo vreme u prvom poluvremenu sve više pojačali pritisak. U 23 .minutu Suarez je pokazao zašto je godinama najbolji strelac Barselone.. Posle konfuzije u kaznenom prostoru Saudijaca, najsnalažjivlji bio je Suarez i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Nastavili su Urugvajci sa napadima ka golu Saudijske Arabije, ali nije bilo konkretne završnice. Sa druge strane izabranici Huana Antonia Picija nisu ušli sa belom zastavom u ovaj meč, pa su sporadičnim napadima ugrozili gol Muslere, međutim neodostatak iskustva ali i individualnih kvaliteta bili su problem Saudijaca u završnicama tih akcija. Do kraja poluvremena nije bilo puno uzbuđenja. Urugvaj je suvereno čuvao svoju prednsot, dok si Saudijci pokušavali na sve načine da pruže dostojan otpor. Na kraju prvih 45 minuta bilo je 1:0, uz nadu navijača da bi drugo poluvreme moglo biti zanimljivije.

U drugom poluvremenu nastavljena je ista priča kao i iz prvog... Urugvaj nije bio zainteresovan za postizanje novog pogotka, već su Urusi bili fokusirani na branenje sopstvenog gola. Uljluljkani činjenicom da Saudijska Arabija nema kvalitet za postizanje gola, ekipa Oskara Tabareza rešila je da profesionalno i rutinski odradio posao do kraja meča. U 63. minutu prva prava prilika za Urugvaja od gola Suareza. Centaaršut Kavanija iskoristio je Sančez, ali je njegov udarac glavom završio preko gola. U tom trenutku su se igrači Urugvaja trznuli i krenuli sa konkretnijim napada ka golu protivnika.

Pokušavali su Kavani i Suarez da postignu još jedan gol, ali to se nije dogodilo. Akcije Urugvajaca su se završavale uglavnom na nekih 20 ak metara od gola Saudijaca. Šutevima iz drugog plana, vezisti Urusa su pretili, ali ipak bez uspeha. Autsajderi na ovom meču, pokazali su daleko više želje za trčanjem i nadigravanjem, ali im Urugvaj svojim iskustvom to nije dozvolio. Kavani je u samom finišu imao dobru priliku da udvostroči vođstvo, ali je bio neprecizan. Utamnica je završena sa 1:0, što je bilo dovoljno izabranicima Oskara Tabareza da prođu u narednu rundu takmičenja.

Sledeći meč u grupi A Urugvaj će odigrati protiv Rusije 25. juna, dok će Egipat svoj poslednji meč na ovom Mondijala odigrati upravo protiv Saudijske Arabije istog dana.

LISTA STRELACA

4  - Kristijano Ronaldo (Portugalija)

3 - Denis Čerišev (Rusija)

2 - Romelu Lukaku (Belgija), Artjom Džuba (Rusija), Hari Kejn (Engleska), Dijego Kosta (Španija)

Rezulate i tabelu grupe A možete pogledati ovde.

ŽUTI KARTONI:

URUGVAJ: Muslera - Kaseres, Godin, Himenez, Varela - Sančez (Nandez 82. minut), Vesino (Toreira 59. minut), Betankur, Rodrigez (Laksal 59. minut) - Kavani, Suarez.

SAUDIJSKA ARABIJA: Alovais -  Al Burajk, Osama Havsavi, Abdulaji, Alsahrani - Otajf -  Alfaradž, Džasam (Al Mogavi 44. minut), Bahbri (Kanu 75. minut), Al Davsari -  Fahad (Sahlavi 78. minut).

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.