BELGIJA PREGAZILA RUSIJU: Lukaku POTVRDIO klasu! Prvi gol posvetio Eriksenu

12.06.2021. 20:35
Romel Lukaku
Romel Lukaku / Izvor: Reuters

Meč prvog kola B grupe.

Belgija je savladala Rusiju sa 3:0 u okviru 1. kola grupe B šampionata Evrope u fudbalu. Utakmica se igrala na stadionu "Gasprom Arena" u Sankt Peterburgu, pred  34.000 fanova, mahom Rusa, ali to nije smetalo Belgijancima da ostvare ubedljiv trijumf. U ovoj grupi je odigran već jedan meč gde su Finci sa 1:0 savldali Dansku, ali duel je ostao u senci Kristijana Eriksena koji je pao kao pokošen u 43. minutu. Ipak, za sada su informacije da je je sve mnogo bolje nego što je izgledalo u prvi mah.

EMOTIVNA SCENA SA TERENA: Fudbaleri Danske tešili UPLAKANU devojku Kristijana Eriksena (FOTO)

HOROR SCENE U KOPENHAGENU: Eriksen se samo srušio bez svesti, lekari pokušavaju da ga ožive (FOTO)

KOŠTALA IH POBEDA: Manćini ne može da računa na njega u sledećem meču (FOTO)

Prvo poluvreme je donelo apsolutnu dominaciju Belgije. Pogodak Lukakua kojem je kumovala "glupa" promena pravila da ukoliko odbrambeni igrač odigra loptu onda ne važi ofsajd je donela da Belgijanci povedu već u 10. minutu i to je svakako promenilo tok utakmice.

Posle toga Rusi nisu uspeli da povežu redove i do kraja prvih 45. minuta Belgijanci su udvostručili prednost preko Menijea (ušao u igru samo sedam minuta ranije) u 34. Kako se razvijala utakmica mogli su i ubedljiviju prednost da imaju na pauzi.

Drugo poluvreme nije bilo previše zanimljivo. Rusi su pokušavali, ali Belgijanci su kontrolisali meč. Romel Lukaku je opet u 88. minutu pokazao da je jedan od najbolji napadača u Evropi kada je postigao svoj drugi, a treći za Belgiju na ovom meču.

Od Belgijanaca se, reklo bi se, svaki put očekuje mnogo, a reprezentacija koja je 1. na FIFA rang listi sa pravom ima ulogu favorita za osvajanje prvenstva Evrope. Reprezentacija se sastoji od fudbalera koji igraju u najvećim evropskim klubovima, a sigurno će želeti da prevaziđu 2. mesto iz 1980. i 3. mesto iz 1972. godine na Evropskim prvenstvima, te dođu do titule.

Kada je reč o pripremnim utakmicama, Belgijanci su odigrali dve, sa Grcima 1:1 i pobedili su Hrvate rezultatom 1:0. Kada je reč o kvalifikacijama za SP, prvi su u grupi B, gde su pobedili Vels i Belorusiju, a igrali su nerešeno sa Češkom..

Rusija je odigrala 1:1 sa Poljskom i pobedila 1:0 Bugarsku u prijateljskim utakmicama, dok je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u grupi H na 2. mestu, pobedili su Maltu i Sloveniju, a izgubili su od Slovačke. Teška grupa za njih, jer je u istoj Hrvatska, kao i Slovačka, učesnici EP ove godine, takođe.

Najveći uspeh u istoriji ruskog reprezentativnog fudbala je plasman u četvrtinu finala Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine, a postavlja se pitanje da li je isti bio plod sreće, ili dobrih igara, ili čak kombinacija pomenuta dva pojma.

Belgija - Rusija 3:0 (2:0)

Strelci: Lukaku (10, 88.), Menije (34.)

Stadion: Krestovski (Sankt Peterburg)

Sudija: Matje Lahoz (Španija)

BELGIJA: Kurtoa - Aldervereld, Bojata, Vertongen (od 77. minuta Vermalen) - Kastanj (od 27. minuta Menije), Dendonker, Tilemans, T. Azar - Mertens (od 71. minuta E. Azar), Lukaku, Karasko (od 77. minuta Prat). Selektor: Roberto Martinez.

RUSIJA: Šunin - Fernandes, Semenov, Džikija, Žirkov (od 43. minuta Karavajev) - Barinov (od. 46. minuta Divejev), Ozdoev - Zobnin (od 63. minuta Muhin), Kuzjaev (od 30. minuta Čerišev (od 63. minuta Mirančuk)), Golovin - Dzjuba. Selektor: Stanislav Čerčesov.

Tok utakmice možete pratiti ovde.

KRAJ UTAKMICE

88. minut
3:0 !!! Lukaku postiže još jedan gol i stavlja šlag na tortu. Belgija stiže do ubedljivog trijumfa
84. minut
Rusi vode 4:2 u kornerima. Pretrčali su više, ali Belgija je bolja i postigla je dva gola, a nisu nijednom kapitularali
77. minut
Problem za Belgiju. Doživeo je štoper Vertongen jedan udarac od Artjoma Dzjube zbog čega mu se ukazivala i pomoć, a njegovo mesto je zauzeo Vermalen.
75. minut
Belgijanci kontrolišu meč. Zadovoljni su rezultatom i čini se da samo čekaju da istekne vreme
71. minut
U igru ulazi i belgijska vedeta Eden Azar koji je ove sezone mnogo imao problema sa povredama. Menja Mertensa.
64. minut
Rusija je izvršila svih pet izmena i do kraja će igrati u sastavu koji je sada na terenu
50. minut
Rusi su krenuli otvorenije, nemaju više šta da kalkulišu. Još bez konretnih prilika, ali očigledno da je Čerčesov nešto odradio na pauzi.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.+2. minut
Karasko je šutirao malo preko gola
45. minut
Sudija je produžio poluvreme za četiri minuta
43. minut
Izlazi Žirkov kod Rusa menja ga Karavajev
40. minut
VAR proverava da li je bio penal za Belgiju. Ništa od kaznenog udarca
34. minut
2:0 za Belgiju. Posle centaršuta Šunjin odbija loptu pravo na nogu Menijea koji rutinski prosleđuje loptu u mrežu
27. minut
Timoti Kastanj izlazi iz igre pošto je dobio udarac u sudara i sa velikom masnicokm pored oka izlazi. Menja ga Tomas Menije igrač Borusije Dortmund
21. minut
Nova velika šansa za Belgijance, sada je bio pred golom Torgan Azar, ali nije iskoristio zicer. Odbranio mu je udarac iz peterca golman Šunjin.
18. minut
Džikija u poslednjem momentu skida loptu Lukakuu, a onda ovaj upošljava Dendonkeru koji očajno šutira
14. minut
Mario Fernandes dobro udara loptu glavom posle kornera sa leve strane, ali taj udarac ide pravo u Tiba Kurtou i golman Belgije je siguran.

GOL JE POSVETIO ERIKSENU (SAIGRAČU IZ INTERA) - U KAMERU JE REKAO "KRIS VOLIM TE"

10. minut
1:0 za Belgiju!!! Lukaku postiže gol, posle očajne rekacije Semenova. Prva prilika na meču i već smo videli pogodak.