KRAJ DRAME NA PARKENU: Finci ukrali pobedu Dancima! Meč obeležila HOROR SCENA (VIDEO)

12.06.2021. 21:00
Fudbalska reprezentacija Finske
Fudbalska reprezentacija Finske / Izvor: Reuters

Pobede će se malo ko sećati.

Reprezentacija Finske ostvarila je prvu pobedu na prvenstvu Evrope. Prvu uopšte u istoriji, poštu su u svom debitantskom nastupu savladali nadmoćniju i dominantniju reprezentaciju Danske rezultatom 1:0.

Meč je takođe i obeležila horor scena kada je tokom 43. minuta zvezda danskog fudbala Kristijan Eriksen kolabirao na terenu, pokraj aut linije.

Meč je suspendovan na više od sat vremena i konačno se nastavio od 20:30.

NISAM IMAO OSEĆAJ DA JE POČELO EP: PIksi VERUJE da će istorija biti ispisana na ovom turniru

STIGLA ZVANIČNA PONUDA: Premijerligaš za Mitrovića nudi 18.000.000 evra!

EURO: Švajcarci mogu da žale, Velšani izvukli bod (VIDEO)

Najpre je selekcija Danske savršeno otvorila meč. Bili su u konstatnoj ofanzivi i poprilično su stavljali na muke odbranu Finaca.

Lukas Hradecki, golman Finske, bio je nekoliko puta na teškom ispitu. Najpre je svoj tim spasao u 7. minutu kada je skinuo udarac Vinda sa 20 metara. Zatim se dobro snašao i u 15. minutu nakon centaršuta sa leve strane, Vind je pokušao glavom sa peterca međutim golman Finske je vešto intervenisao i loptu poslao preko svog gola.

Briljirao je Hradecki i u nastavku meča dok njegovi saigrači nisu uspevali da pređu polovinu terena.

Ipak, u 43. minutu desilo se nešto jezivo, strašno i iznenadno. Fudbaler Danske reprezentacije Kristijan Eriksen kolabirao je pokraj aut linije.

Nakon višeminutnog ukazivanja pomoći, reanimacije u veštačkog disanja, Eriksen nije davao znake života.

Na terenu je nastala prava drama. Saigrači su okružili Eriksena, a zatim je lekarska ekipa prišla u pomoć i preko 20 minuta reanimirala Danca koji je na nosilima i sa bocom kiseonika iznet je sa terena i prevezen u bolnicu koja je na pet minuta od stadiona, gde je stabilizovan.

Preko video poziva čuo se sa saigračima iz reprezentacije i saopštio im da želi da oni nastave utakmicu, koja je bila prekinuta i delovalo je da se neće nastaviti.

Na kraju, UEFA je donela odluku u dogovoru sa Dancima i Fincima da se meč nastavi i posle skoro dva sata prekida, svi su se vratili na teren i meč je nastavljen od 43. minuta.

Igralo se dva regularna minuta i dva nadoknade, a pauza za poluvreme bila je samo pet minuta.

Danska je odlično krenula kao i u prvom poluvremenu, kada su ''bombardovali'' golmana Finske Hradeckog, koji je u prvih 25 minuta utakmice sve odbranio.

Ipak, usledeo je šok za Dance u 60 minutu. Pohjanpalo postiže prvi gol u istoriji za Finsku na Evropskim prvenstvima i pogotkom glavom donosi vođstvo.

Danska je imala priliku da izjednači u 74. minutu, kada je Arajuri srušio Poulsena u kaznenom prostoru, a Entoni Tejlor pokazao na belu tačku.

Hojbjerg je šutirao penal veoma slabo i odbranio mu je Hradecki.

Na kraju je Hradecki bio junak Finske - sačuvao je svoju mrežu do kraja i tako su plavo-beli upisali istorijsku pobedu.

U nastavku možete ispratiti detaljniji prenos meča.

DANSKA - FINSKA 0:1

KRAJ MEČA!
Finci na svojoj prvo utakmici dolaze do prve pobede!!!
90+4
Danci svim silama kreću ka golu Hradeckog! Kruže oko kaznenog prostra ali im fali završni pas!
90.
Igra se još četiri minuta!
87. Minut
VELIKA ŠANSA ZA DANCE!!! Pogešio Hradecki, lopta je došla do Poulsena, ali je napadač Danske bio neodlučan.
81. Minut
Novi opasan napad Danaca! Razmenili su tri pasa domaći, Brajtvajt je ubacio loptu u peterac, ali je Uronen briljantno startovao i izbacio loptu u korner.
75. Minut
Nove izmene u redovima Danaca! Kornelijus i Larsen umesto Vasa i Dilejnija.
74. Minut
BRANI HRADECKI!!! Danci propuštaju šansu da stignu do izjednačenja. Golman Finske je lako odbranio jedanaesterac Hojbjerga.
73. Minut
Polsen je fauliran u kaznenom prostoru! Prekršaj je napravio Anajuri! Sudija pokazuje na belu tačku!
64. Minut
Dvostruka izmena Danaca! Jonas Mid završava meč umesto njega na terenu je Andreas Skololsen. Dok je Simona Kjera zamenio Janik Vestergor

60. Minut
GOOOL!!! Prvi šut Finaca ka golu Šmajhela i urodilo je plodom!!! Nakon dobrog centaršuta loptu je ka golu uputio Pohjanpalo sa ivice peterca!
53. Minut
Nova šansa za Dance! Jansen je uputio udarac za ivice kaznenog ali na sreću protivnika lopta je otišla preko gola.
20:41
POČELO JE DRUGO POLUVREME!!

II poluvreme

20:36
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!! Meč će se nastaviti nakon pet minuta pauze!
20:30
MEČ JE NASTAVLJEN!!!

20:13
Fudbaleri obe reprezentacije su ponovo na terenu! Zagrevanje u toku.
20:09
MEČ SE NASTAVLJA OD 20:30!!!

Kristijan Eriksen
Kristijan Eriksen / Izvor: Reuters

19:22
Eriksen je živ!!! Kako se pojavljuju informacije, zvezda danskog fudbala je prevezena u bolnicu i u stabilnom je stanju!
19:12
Publika je zamoljena da ostane na tribinama!!! Da li nas to očekuje nastavak meča?

Danska
Danska / Izvor: Reuters

18:57
Eriksena je medicinski tim izneo sa terena! Oko njega su razapeli čaršafe. Njegovo zdravstveno stanje i dalje nije poznato!
18:54
UTAKMICA JE ZVANIĆNO PREKINUTA!!!! Igrači napuštaju teren! Eriksonovo zdravstveno stanje se i dalje ne zna
18:43
MEDICINSKI TIM JE NA TERENU!!! VEĆ NEKOLIKO MINUTA TRAJE REANIMACIJA ERIKSENA KOJI I DALJE NE DAJE ZNAKE ŽIVOTA!!!

43. Minut
ERIKSNE JE IZGUBIO SVEST!!!! Lekari su na terenu!
40. Minut
Još jednom Brajtvajt!!! Kružili su fudbaleri Danske oko šesnaesterca Finaca. Fudbaler Barselone je uspeo da uputi udarac ka golu međutim daleko od mreže Hradeckog.
29. Minut
Dobar centaršut u peterac Finaca! Hradecki je krenuo ka lopti ali se sudario sa saigrečem te se trenutno nalazi na travi.
25. Minut
Danci ponovo u naletu! Brajtvajt je sjajno probio odbranu protivnika i iskosa uputio udarac ka golu Lukasa Hradeckog. Međutim lopta ide na nešto više od metra pokraj desne stative.

Fudbalska reprezentacija Danske
Fudbalska reprezentacija Danske / Izvor: Reuters

22. Minut
Novi udarac Danaca! Dilejni je ostao usamljen na deset metara, ali je gađao preko gola.
18. Minut
Još jedna odbrana sjajnog Hradeckog! Eriksen je šutirao sa nešto više od 16 metara ali je golman gostiju atraktivno intervenisao.
15. Minut
HRADECKI PONOVO SIGURAN!!! Posle centaršuta sa leve strane, Vind je pokušao glavom sa peterca međutim golman Finske je vešto intervenisao i loptu poslao preko svog gola.
11. Minut
Uigrani su Danci. Lako dolaze do šesnaesterca protivnika, fali završni pasovi i bolja realizacija u okolini šesnaesterca. Međutim sve ovo, za sada, ne umanjuje dominaciju domaćina na terenu!
7. Minut
HRADECKI SPASAVA FINCE!!! Odličan udarac Vinda sa 20 metara brani gomlan Finske.

6. Minut
ŠANSA ZA DANSKU!!! Opasno je bilo pred golom Hradeckog. Dilejni je pokušao da proigra Brajtvajta koji je bio na petercu, međutim zgusnula se odbrana Finaca te je ova lopta završila u rukama Hradeckog.