6°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

PRVI MEČ BEZ GOLOVA: Jalovi napadi Španije u Sevilji, Šveđani zadovoljni bodom (VIDEO)

14.06.2021. 20:41
Španija
Španija / Izvor: Reuters
Dupla nula na La Kartuhi.

Fudbaleri Španije i Švedske remizirali su u utakmici prvog kola grupe "E" Evropskog prvenstva. Na stadionu La Kartuha u Sevilji videli smo inicijativu Crvene furija koja nije rezultirala pogotkom u mreži Skandinavaca - 0:0.

EURO TIKET DANA: Katarina Živković NE MAŠI – ovo su njeni tipovi (FOTO)

POLJACI OGORČENI, LEVA NIJE BLISTAO: Zvezda Bajerna tugu nakon poraza leči u njenom zagrljaju (FOTO)

SRBIN PROVOCIRAO ALBANCA? Evo šta o tome kaže Marko Arnautović

Dominacija domaćih trajala je od prvog sudijskog zvižduka, ali sve što su kreatori dobro napravili, Alvaro Morata je svojim promašajima upropašćavao.

Mogli su Šveđani u finišu prvog poluvremena da stignu do prednosti, udarac Aleksadrea Isaka udruženim snagama su blikirali Markos Ljorente i stativa.

U drugom poluvremnu ista slika, jalovi napadi Crvene furije i odlična defanziva Skandinavski selekcije. I kada je odbrana "pucala", Robin Olsen je bio na visini zadatka. Fantastični čuvar mreže Evertona, koji je proteklu sezonu proveo na pozajmici u Romi, sa pravom nosi epitet igrača utakmice.

Neočekivanim remijem, na čelu grupe "E" nalazi se Slovačka koja je savladala Poljsku sa 2:1.

KRAJ UTAKMICE!
Španija - Švedska 0:0.

90. minut
Igraće se još šest minuta.

90. minut
Kako brani Robin Olsen! Fantasični golman je "skinuo" zicer Morenu.

86. minut
Skandinavci u ovim trenucima razmišljaju samo o defanzivi. Biće teško Crvenoj furiji da probije bedem Šveđana.
74. minut
Olma i Toresa menjaju Orazabal i Moreno.

73. minut
Dani Olmo je zapretio iz volejda. Međutim, njegov udarac blokira jedan od defanzivaca Švedske.

68. minut
Dvostruka promena u Švedskoj. Berga i Isaka menjaju Kvaison i Klaeson.

66. minut
Sarabija i Tijago menjaju Moratu i Rodrija.

60. minut
Velika šansa za Švedsku. Isak je nanizao nekoliko igrača i asistirao Bergu. Iskusni napadač sa nekoliko metara puca veoma neprecizno.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Španija - Sevilja 0:0.

41. minut
Strahovit odgovor Švedske. Isakov udarac je zakačio Ljorentea i stativu. Velika sreća za Špance.
38. minut
Kakav promašaj Morate. Golgeter Juventusa je neometano sa 15-tak metara šutirao pored leve stative.
29. minut
Naleteo je Koke iz drugog plana na loptu. Udarac vedete Atletiko Madrida završava visoko preko prečke.

25. minut
Šveđani imaju jasan plan. Skandinavci se organizovano brane, svoju šansu čekaju iz kontranapada.

15. minut
Velika šansa za Danija Olma. Koke je izvanredno centrirao, a Robin Olsen odlično reaguje.