EURO: Italija u četvrtfinalu, uspavanka prekinuta u produžecima (VIDEO)

26.06.2021. 20:37
Fudbalska reprezentacija Italije
Fudbalska reprezentacija Italije / Izvor: Reuters
Azurima Kijeza i Pesina doneli trijumf.

Fudbalska reprezentacIja Italije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je savladala Austriju sa 2:1 (0:0) posle produžetaka. Azuri nisu odigrali preterano kvalitetan meč, ali su Kijeza u 95. i Pesina u 105. minutu uspeli da slome otpor Austrijanaca, iako je Kalajdžić u 114. minutu probudio nade Austrijanaca.

NEMA ERIKSENA, IMA DOLBERGA: Katastrofa Velsa! Danska je prvi učesnik četvrtfinala Evropskog prvenstva (VIDEO)

EKSPRESNO: Makedonci našli novog selektora (FOTO)

SKANDAL NA EURU: Meč Mađarska-Nemačka pod ISTRAGOM! (FOTO)

Italijani su prvi zapretili preko Spinacole i Insinjea, da bi Barelai u 17. minutu šut odbranio Bahman. Austrijanci su prvi put zapretili preko Arnautovića koji je šutirao preko gola u 19. minutu, da bi Imobile u 32. minutu pogodio stativu. Spainacola je još jednom pokušao da savlada Bahmana u 43. minutu, ali je golman Austrije još jednom dobro reagovao. U nastavku je Austrija stigla do gola preko Arnautovića, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda, a dva minuta ranije je njegov šut odbranio Donaruma.

Do kraja regularnih 90 minuta nije više bilo uzbuđenja, ali je Kijeza u prvom produžetku zapretio u 93. minutu šutiravši pravo u Bahmana da bi dva minuta kasnije doneo radost Italiji odličnim udarcem. Potpuno su Italijani preuzli kontrolu u tim trenucima, da bi u 105. minutu I Pesina savladao Bahmana i doneo veliku prednost Italiji. Činilo se da će Italijani mirno odraditi drugi produžetak, ali je tada Austrija krenula na sve ili ništa. Prvo je Šaub u 106. minutu odlično šutirao, ali je Donaruma odbranio, zatim je Zabicer iz odlične šanse šutirao preko gola, da bi u 114. minutu Kalajdžić smanjio na 2:1 I doneo nadu Austriji, ali je Italija na kraju izdržala i ostvarila trijumf.

Fudbalske reprezentacije Italije i Austrije od 21 čas na Vembliju igraju meč osmine finala Evropskog prvenstva. Italija je prvu fazu završila sa maksimalne tri pobede i kao prvoplasirana u grupi A prošla u osminu finala, dok su Austrijanci u grupi C zauzeli drugo mesto iza Holandije.

Italija je favorit u ovom duelu, pošto je tim selektora Roberta Manćinija odigrao veoma dobro u prvoj fazi i pokazao da je definitivno u krugu favorita za osvajanje kontinentalnog šampionata, iako im nisu davane velike šanse pred početak prvenstva. Na drugoj strani Austrija bi mogla upravo zbog statusa autsajdera da bude nezgodan rival pošto će Jodleri biti lišeni pritiska.

Roberto Manćini nije se mnogo dvoumio oko sastava osim činjenica da se vratio u startnu postavu oporavljeni Marko Verati. Italije će biti u sastavu Donaruma, Di Lorenco, Bonuči, Ačerbi, Spinacola, Verati, Žoržinjo, Barela, Berardi, Imobile i Insinje. Selektor Austrije Franko Foda nije želeo da menja tim koji se odlično pokazao protiv Ukrajine, pa će Jodleri biti u sastavu Bahman, Lajner, Dragović, Hintereger, Alaba, Šlager, Grilič, Lajmer, Zabicer, Baumgartner i Arnautović.

120. minut
Kraj, Italija se plasirala u četvrtfinale.
114. minut
2:1!!! Kalajdžić ponovo vraća neizvesnost. Odlično se snašao i glavom u gužvi uspeo da savlada Donarumu,.
111. minut
Zabicer je imao odličnu priliku, ali je iz dobre situacije šutirao preko gola.
106. minut
Šaub je odlično šutirao, ali je Donaruma uspeo da odbrani taj udarac.

II PRODUŽETAK

105. minut
2:0!!! Pesina duplira prednost Italije. Beloti je primio loptu i uspeo da je odloži Pesini koj je preciznim udarcme savladao Bahmana. Krja prvog produžetka.
104. minut
Insinje je odlično izveo slobodan udarac, ali je Bahman sjajno intervenisao.
102. minut
Sada Italijani potpuno kontrolišu situaciju na terenu.
95. minut
1:0!!! Kijeza je bio precizniji samo dva minuta kasnije posle odličnog ubacivanja lopte u šesnaesterac.
93. minut
Prvi prete Italijani u produžetku, Kijeza je šutirao, ali pravo u Bahmana.

I PRODUŽETAK

90+5. minut
Igraće se produžeci u Londonu
87. minut
Izgleda da obe ekipe čekaju produžetke.
72. minut
Lokateli je šutirao sa 16 metara pored gola.
67. minut
Imao je Zabicer odličnu situaciju, ali je vrlo loše šutirao. Izmena u Italiji, Lokateli je ušao umesto Veratija.
65. minut
 Arnautović je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Posle centaršuta Albama je glavom poslao loptu na drugu stranu, a Arnautović savladao Donarumu.
63. minut
Arnautović je posle karambola u šesnaestercu Italije posle kornera šutirao po zemlji, ali je Donaruma bio siguran.
56. minut
Bonući je pokušao posle kornera glavom, ali je preko gola otišla ta lopta.
52. minut
Dobra prilika za Austriju, Alaba je iz slobodnog udarca prebacio gol Italije.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
43. minut
Spinacola je šutno sa 16 metara, ali je Bahman dobro reagovao i izbacio loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti.
32. minut
Odličan pokušaj Imobilea sa dvadesetak metara, ali je napadač Lacija pogodio stativu.
19. minut
Prvi pokušaj Austrije, Arnautović je u kontri pokušao sa ivice šesanesterca da savlada Donarumu, ali je šutirao preko gola.
17. minut
Prva velika šansa za Italiju, Barela je bio usamljen na 11 metara, ali je Bahman nogom uspeo da odbrani njegov šut.
14. minut
Još jedan udarac Italije, Insinje je pokušao plasiranom loptom da iznenadi Bahmana, ali je golman Austrije lako ukrotio njegov šut.
11. minut
I dalje nema uzbuđenja, previše grešaka obe ekipe, Spinacola je imao prvi pokušaj za Italiju, ali lopta odlazi pored gola.