17°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

EURO - PREGLED DANA: Kiša GOLOVA! Lale izbegle preokret! Debitanti nemoćni pred Arnautovićem

14.06.2021. 09:31
Euro
Euro / Izvor: Reuters
Tri sjajna meča na prvenstvu starog kontinenta.

U danu iza nas odigrane su prve runde mečeva grupa C i D na prvenstvu Evrope. Mečevi su igrani u tri metropole starog kontinetna. London je bio domaćin reprezentaciji Engleske koja je igrala sa selekcijom Hrvatske dok je Bukurešt ugostio tim Austrije i Makedonije a pravi spektakl viđen je u Amsterdamu gde je odigran neverovatan meč između domaćina Holandije i Ukrajine.

No, krenimo redom...

DUGONOGA PLAVUŠA, ZAJEDNO SU 20 GODINA: Ovo je Ševčenkova žena! Rodila mu je ČETIRI SINA (FOTO)

NEMA KRAJA PROBLEMIMA BELGIJE: Za Kastanja završeno Evropsko prvenstvo (FOTO)

Hrvatima nije dovoljan Vida, ali je Vidi dovoljna ONA: Jeste li mu videli ženu? Ovakva se retko sreće (FOTO)

ENGLESKA - HRVATSKA 1:0

U prvoj utakmici Grupe D Engleska je na Vembliju zabeležila pobedu protiv Hrvatske minimalnim rezultatom.

Domaćin je meč rešio u 57. minutu, kada je Rahim Sterling zatresao mrežu golmana Livakovića, posle sjajne asistencije Filipsa.

Imali su Englezi još nekoliko dobrih prilika, pre svih mladog Fila Fodena u ranoj fazi utakmice kada je pogodio stativu i Harija Kejna neposredno posle gola, kada je sa par metara šutirao iznad prečke.

Hrvatska nije imala velike prilike, a najbliža golu bila je u 65. minutu kada je Ante Rebić šutirao pored gola.

ENGLESKA - HRVATSKA 1:0 (0:0)

R. Sterling 57'

Stadion: Vembli

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stouns, Mings, Tripije - Filips, Rajs - Sterling (od 90+1. Kalvert Luin), Maunt, Foden (od 71. Rašford) - Kejn (od 82. Belingem).

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Brozović (od 70. Vlašić) - Kramarić (od 70. Brekalo), Modrić, Kovačić (od 85. Pašalić), Perišić - Rebić (od 78. Petković).

AUSTRIJA - SEVERNA MAKEDONIJA 3:1

Debitantski nastup na EURO nije završen slavno za Makedonce, iako su u pojedinim trenucima utakmice u Bukureštu bili više nego ravnopravan rival.

Na kraju su Austrijanci, ipak, opravdali ulogu favorita pogocima Štefana Lajnera u 18, Mihaela Gregoriča u 78. i Marka Arnautovića u 89. minutu.

Najpre je Zabicer sa nekih 25 metara od gola, poslao sjajan centaršut, Lajner je pobegao odbrani Makedonaca na drugoj stativi i rutinski savladao golmana Dimitrijevskog.

Nastavljena je inicijativa Austrijanaca i posle tog pogotka, ali je vrlo brzo usledio šok za njih. U nizu grešaka odbrane i golmana Bahmana, lopta je na penalu stigla do Pandeva koji ju je prosledio u praznu mrežu.

Dugo se igralo izjednačeno međutim ulaskom Arnautovića za selekciju Austrije je poprilično stvorilo razliku.

Najpre je Gregorič ponovo doveo Austrijance u vođstvo da bi konačak rezultat postavio pomenuti Arnautović u samom finišu meča.

AUSTRIJA - MAKEDONIJA 3:1

Lajner 17, Gregorič 78, Arnautović 90 - Pandev 28

Stadion: Arena Nacionala (Bukušet)

Sudija: Andreas Ekberg (Švedska)

AUSTRIJA: Bahman - Lajner, Dragović (od 46. Lajnhart), Hintereger, Ulmer - Baumgartner (od 58. Gregorič), Lajmer, Šlager, Alaba - Zabicer - Kalajdžić (od 58. Arnautović)

MAKEDONIJA: Dimitrijevski - Nikolov (od 64. Bejtulai), Ristovski, Velkovski, Musliu (od 86. Ristovski), Alioski - Bardi (od 82. Tričkovski), Ademi, Elmas - Trajkovski (od 64. Kostadinov), Pandev

HOLANDIJA - UKRAJINA 3:2

U prvoj rundi mečeva grupe C osim Austrije i Makedonije meč su odigrale i popularne Lale koje su potpuno opravdale ulogu favorita u meču sa Ukrajinom.

U meču na Johan Krojf areni viđeno je pet neverovatnih golova a sve se odigralo u drugom poluvremenu.

Najpre su Lale stekle prednost od 2:0, golovima Žoržinja Vajnalduma u 52. i Vouta Veghorsta u 59. minutu.

I zatim je usledio šok za ceo Amsterdam. Ukrajinci su poravnali i to blickrigom od 75. do 79, zahvaljujući Andreju Jarmolenku i Romanu Jaremčuku.

Nakon prokockana dva gola prednosti tim Frenka de Bura, uspeo je da se sabere i povrati snagu i brzinu, te je u samoj završnici stvorena šansa koju je iskoristio Denzel Damfris u 85. minutu i tako doneo važan trijumf za svoju selekciju.