SVETSKI ŠAMPION PAO U BUKUREŠTU: Švajcarska je u četvrtfinalu! Zomer je heroj Sajdžija (VIDEO)

28.06.2021. 20:45 00:06
Švajcarska
Švajcarska / Izvor: Reuters
Kakav meč u prestonici Rumunije.

Švajcarska je savaldala Francusku nakon boljeg izvođenja penala (5:4) i tako se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Fantastična utakmica na Nacional areni u Bukureštu završena je posle produžetaka rezultatom 3:3 (0:1), a onda je zablistao golman Jan Zomer.

NAJBIZARNIJI GOL U ISTORIJI EVROPSKOG PRVENSTVA: Hrvatska slavi VELIKU grešku Unaija Simona

ZABRANA - NEMCI BESNI: Englezi favorizovani pred osminu finala

BOLONJA SE SILNO POJAČALA: Mihajlović doveo Srbina!

Počelo je odlično po Švajcarce. Već u 15. minutu Haris Seferović je doneo prednost izabranicima selektora Vladimira Petkovića.

Francuzi se nisu predavali, međutim, do kraja prvog dela mreže su mirovale. Usledila je rapsodija u nastavku!

Hugo Loris je odbranio penal Rikardu Rodrigezu u 55. minutu i to kao da je osvestilo Trikolore i Karima Benzemu. Iskusni napadač Real Madrida je prvo pogodio u 57. minutu, a onda i 120 sekudni kasnije za kompletan preokret.

Sajdžije su bile u šoku, na konopcima. Pravi nokdaun su doživele u 71. minutu kada je Pol Pogba majstorijom matirao Jana Zomera.

Ceo svet je pomislio da je meč rešen, ali fudbaleri balkanskih korena se nisu predavali. Seferović je na asistenciju Kevina Mbabua doneo tračak nade u 81. minutu.

U 90. minutu usledio je šok za za akutelne svetske prvake! Pogba je izgubio loptu na sredini terena, Granit Džaka pronalati Marija Gavranovića koji je nemilosrdan sa ivice šesnaesterca.

U produžecima pretili su i jedni i drugi, ali osim šanse Olivijea Žirua u 119. minutu nije bilo velikih uzbuđenja.

U penal ruletu odluka je pala u poslednjoj seriji, kada je Zomer zaustavio udarac jedanom od najboljih fudbalera planete Kilijanu Mbapeu.

Švajcarska će se u borbi za polufinale sastati sa Španijom koja je savladala Hrvatsku sa 5:3 na Parken stadionu u Kopenhagenu. Meč je na programu 2. jula na stadionu u Sankt Peterburgu.

4:5
Zomer je odbranio udarac Mbapea! Švajcarska je u četvrtfinalu!

4:4
Drama se nastavlja.
2:2
Pogba i Žiru su bili precizni za Francuze, a Gavranović i Šar za Švajcarsku.

PENALI

120. minut
Gledaćemo penale! Francuska - Švajcarska 3:3.

119. minut
Atraktivna intervencija Zomera posle udarca glavom Žirua.

110. minut
Kakav promašaj Mbapea! Pogba je odlično uposlio Kilijana koji se iz peterca obrukao šutiravši veoma neprecizno.
109. minut
Mbape je pokušao sa 15 metara. Udarac zvezde PSŽ-a završava pored leve stative.
POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK!

105. minut
Kraj prvog produžetka.

95. minut
Udarac Pavara sa 10-tak metara odlično brani Zomer.
POČEO JE PRVI PRODUŽETAK!

KRAJ UTAKMICE!
Francuska - Švajcarska 3:3! Gledaćemo produžetke.

90+4
Koman je pogodio prečku! Fortuna je bila uz Sajdžije.

90. minut
GOOOOL! Šok za Francuze! Gavranović donosi izjednačenje udarcem sa ivice šesnaesterca - 3:3.
81. minut
GOOOOL! Švajcarska je ponovo u igri! Seferović odlično reagije posle centaršuta Mbabua.
75. minut
GOOOOL! Fenomenalan pogodak Pogba sa 25 metara - 3:1.
74. minut
Francuzi su postavili stvari na svoje mesto. Trikolori se sada pitaju za sve na meču.

59. minut
GOOOOOL! Veliki preokret Francuske! Benzema u drugi put u dva minuta matira Zomera - 2:1.
57. minut
GOOOOL! Benzema na asistenciju Mbapea donosi izjednačenje - 1:1.
54. minut
Loris je odbranio penal Rodrigezu! Francuska je i dalje u igri.

53. minut
Penal za Švajcarsku! Pavar je srušio Zubera u jedanaestercu.

50. minut
Veliku priliku je imala Švajcarska! Embolo je centrirao, a sa gol linije raščišćava Pavar.
45. minut
Kraj prvog poluvremena! Francuska - Švajcarska 0:1.
31. minut
Embolo je pokušao nakon prekida Šaćirija - udarac tamnoputog napadača veoma neprecizan.

26. minut
Mbape je iz slobodnog udarca sa 23 metara pogodio živi zid.

15. minut
GOOOOOL! Haris Seferović je šokirao Francuze! Napadač Benfike glavom matira Lorisa.