RAPSODIJA ENGLEZA: Sautgejtovi izabranici "ZGROMILI" Ukrajinu i postali prvi pretendenti na TITULU

05.07.2021. 10:53
Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Reuters
Duel četvrfinala Šampionata Evrope.

Fudbaleri Engleske su u Rimu sa 4:0 (1:0) savladali Ukrajinu u četvrfinalu Šampionata Evrope. Tako su sada poznati svi polufinalisti kontinentalnog prvenstva, a posle ovog meča po mnogima Sautgejtovi izabranici su prvi favoriti. Prvo će u utorak od 21 čas na Vembliju igrati Italija i Španija, a zatim će na istom mestu dan kasnije snage odmeriti Engleska i Danska.

ITALIJA U SUZAMA: Kraj za Spinacolu (FOTO)

NAPUSTIO MARAKANU: Crvena zvezda ostala bez levog beka

BLAŽEVIĆ NE PRAŠTA UVREDE: Bio je moj LJUBIMAC, ali sada je za mene "mrtav"

Englezi su odmah na startu postigli pogodak posle sjajne akcije Sterlinga i Kejna, već u četvrtom minutu. Uspeli su Ukrajinci da se konsolidiju i čak da u ponekim trenucima preuzmu inicijativu.

Ipak, prvi deo je završen sa prednošću Engleza od 1:0, ali to je po svemu sudeći bio sjajan rezultat za Ukrajinu.

Ukrajina – Engleska 0:4 (0:1)

Strelci: Kejn 4, 50, Megvajer 46, Henderson 63.

Stadion: Olimpiko (Rim)

Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

UKRAJINA: Bušćan - Matvienko, Krivtsov (od 35. minuta Cigankov), Zabarnji - Zinčenko, Mikolenko, Sidorčuk (od 64. minuta Makarenko), Karavaev - Šaparenko - Jarmolenko, Jaremčuk.

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stons, Megvajer, Šo (od 65. minuta Tripije) - Filips (od 65. minuta Belingem), Rajs (od 57. minuta Henderson) - Maunt, Sančo, Sterling (od 65. minuta Rašford) - Kejn (od 73. minuta Kalvert Luin).

U nastavku su Englezi za pet  minuta završili meč. Prvo je Megvajer posle nepunih šezdeset sekundi povećao na 2:0, da bi u 50. Kejn postigao svoj drugi gol i tada je svima bilo jasno jasno da Ukrajinci nemaju nikakve šanse.

Ako je neko tada i verovao u neki čudesni preokret, kada je Henderson postigao gol posle prvog kornera za Englesku u 63. minutu tada više niko nije verovao čak ni u čudo.

Ipak, Ukrajinci su plasmanom u četvrtfinale ostvarili najveći uspeh u istoriji na Evropskim prvenstvima, pa mogu biti zadovoljni i pored ovog ubedljivog poraza u Rimu.

Tok meča pratite ovde

90. minut
Brih bez nadoknade svira kraj.
85. minut
Svi sada žele samo da protekne vreme i da se meč konačno završi
79. minut
Ukrajina je stigla do prvog kornera u nastavku, ali nipta nisu uradili iz te akcije.
70. minut
Pikford je istrčao i loše zahvatio loptu, ali Ukrajinci nisu uspeli da kazne ovakav gaf golamana Engleske.
63. minut
0:4!!! Henderson glavom posle prvog kornera postiže gol i ako je neko verovao u preokret sada više ne veruje
62. minut
Fenomenalan volej Kejna, ali Buščan je uspeo da odbrani i to je prvi korner na meču
50. minut
0:3!!! Kejn glavom sa pet metara zapečaćuje sudbinu Ukrajinaca
46. minut
0:2!!! Megvajer postiže gol na otvaranju poluvremena i sada liči da je sve gotovo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Ukrajinci su u potpunosti preuzeli inicijativu. Igraće se još tri minuta.
41. minut
Šansa za Ukrajinu, ali samo korner su izborili.
40. minut
Prilika za Englesku. Sančo je pucao pravo u golmana, ali je kasnije dosuđen ofsajd.
33. minut
Velika prilika za Englesku. Probio je Sterling, a lopta se odbila do Rajsa koji je uputio "bombu" pravo, ali u golmana Ukrajine. Da je bilo desetak centimetara u stranu neminovno bi bio pogodak.
29. minut
Pokušao je glavom Kejn da duplira prednost, ali nije bio rpecizan
18. minut
Ukrajinci su se otvorili i sada pokušavaju da preokrenu stanje na terenu, ali to je "mač sa dve oštrice". Imali su prvu šansu posle greške Vokera, ali Pikford je odbranio šut Jeremčuka.
12. minut
Englezi vode, ali i kontrolišu igru. Za sada je sve u njihovim rukama (nogama).
4. minut
0:1!!! Hari Kejn je na asistenciju Sterlinga lepo ušao i sa sedam osam metara špicom prosledio loptu u mrežu