Baš njih briga za igrače: FIFA misli da je CEO SVET GLUP - Evo šta zaista donose tri "ČAROBNA" minuta na Mundijalu
Nije niko toliko naivan
Ovogodišnji Mundijal je po mnogo čemu istorijski, a po prvi put na Svetskom prvenstvu videli smo i pauze za hidrataciju igrača tokom oba poluvremena u trajanju od tri minuta.
Čine se da ove pauze mnogo više štete nego što donose koristi fudbalerima, a ljubiteljima najvažnije sporedne stvari je odmah bilo jasno šta se "valja iza brega".
Nestvaran profit medija
Deluje da pomenuti predasi za osveženje zapravo ubijaju ritam igre i da mnogo više odnose, a čini se da je ova odluka i krajnje kontradiktorna jer se ovakva vrsta pauze nije primenjivala u Kataru gde je klima mnogo žešća nego u ovogodišnjim zemljama domaćina.
Vremenski uslovi na području Meksika i Kanade su i više nego prijatni, dok su vrućine prisutne tek u nekim delovima SAD pa pomenuta odluka i nije baš najjasnija, a opet sa druge strane i jeste.
Fudbal je postao biznis, a ova tri minuta su odličan prostor za marketing pa je tako FOX, jedan od zvaničnih emitera Mundijala prema procenama stručnjaka zaradio 1,2 miliona dolara od reklama.
To znači da bi profit ove TV kuće tokom čitavog prvenstva mogao da premaši 250.000.000 dolara.
FIFA je slagala ceo svet, a sve pod izgovorom "brige za zdravlje igrača". Ovo je ipak komercijalni brejk, a ne nikakav brejk za osveženje.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.