KEIROŠ BESAN: Oštećeni smo! VAR je otišao na kafu
I Englezi svesni da nije sviran čist penal za Ganu
Selektor Gane Karlos Keiroš nije krio nezadovoljstvo posle remija bez golova protiv Engleske na Svetskom prvenstvu, tvrdeći da je njegova reprezentacija oštećena za čist penal u završnici meča.
Sporna situacija dogodila se kada je Prins Kvabena Adu ušao u kazneni prostor, a engleski defanzivac Ezri Konsa startovao na njega. Sudija nije pokazao na belu tačku, a ni VAR nije reagovao, iako su televizijski snimci pokazali da je Konsa zakačio protivnika bez kontakta sa loptom.
- Nisam siguran da VAR uopšte radi na ovom Svetskom prvenstvu. Da li još postoji? Jasno je da je Gana trebalo da dobije penal. Englezi su imali mnogo sreće - poručio je Keiroš, dodajući u šaljivom tonu da je - VAR verovatno otišao na kafu.
Zanimljivo je da su i brojni engleski stručni komentatori stali na stranu Gane. Legendarni napadač Vejn Runi ocenio je da je Konsa napravio veliki rizik i da je penal mogao bez problema da bude dosuđen.
Slično mišljenje imao je i bivši arbitar finala Svetskog prvenstva 2010. Daren Kan.
- Kao navijač Engleske drago mi je što penal nije sviran, ali moram da budem iskren. Konsa nije dotakao loptu, bio je van kontrole i oborio je protivnika. Za mene je to čist penal - rekao je Kan.
Prema objašnjenju Bi-Bi-Sija, FIFA je na ovom Svetskom prvenstvu postavila viši prag za intervencije VAR-a nego što je to slučaj u Premijer ligi, zbog čega se u mnogim spornim situacijama više veruje odluci glavnog sudije na terenu.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.