NEJMAR PRIZNAO: Plakao sam u svlačionici
Zaigrao u reprezentativnoim dresu posle 981. dana pauze
Fudbaler Brazila Nejmar, koji je u meču protiv Škotske, u utakmici poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, odigrao prvi meč za "selesao" posle 981. dana pauze, rekao je posle utakmice da je plakao i da se zahvaljuje Bogu što može da pomogne Brazilu.
Nejmar (34) je ušao u igru u 75. minutu utakmice u kojoj je Brazil deklasirao Škotsku 3:0 i tako osigurao prvo mesto u Grupi C.
-Da, plakao sam u svlačionici. Zahvaljujem se Bogu što sam mogao da pomognem svojoj zemlji, jako sam srećan - rekao je Nejmar koji je zaigrao na četvrtom uzastopnom Mondijalu.
Nejmar prethodne skoro tri godine nije igrao za Brazil zbog teških povreda sa kojima se suočavao, a uprkos činjenici da zbog povrede nije mogao da igra u prva dva meča Mondijala, selektor Karlo Anćeloti ga je uvrstio na spisak igrača za SP.
Sa 79 golova na 129 utakmica, Nejmar je najbolji strelac Brazila svih vremena, a nedostaje mu 13 utakmica da bude igrač sa najviše mečeva za "selesao", rekorder Kafu je dres petostrukog prvaka planete nosio 142 puta.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.