160. VEČITI DERBI: Ben i Vukanović SRUŠILI Partizan, Zvezda na korak od nove TITULE! (VIDEO+FOTO)

25.04.2019. 18:14
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Praznik srpskog fudbala.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su na svom terenu Partizan u 160. Večitom derbiju sa 2:1 I na taj način došli na korak od 29. titule šampiona! Posle loše igre u prvih 45 .minuta crveno-beli su golom Bena sa penala I kasnije Vukanovića poveli, ali je u samom finišu utakmice Rikardo je smanjio na 2:1, takođe sa bele tačke. Ipak, do kraja meča Zvezda je sačuvala prednost i na kraju slavila za radost Delija i novu brigu za Partizana oko plasmana u Evropu naredne sezone.

ĐANI NEMA DILEMU KO ĆE SLAVITI U DERBIJU: Sebe UPOREDIO sa Mocom i Vladicom Kovačevićem

REŠIO SVE DA PRIZNA: Repeša prvi put PROGOVORIO posle DEBAKLA u Pioniru! Pominjao život i smrt! Evo šta je rekao o Zvezdi!

ULIČARSKI GOVOR MARKA JANKOVIĆA: Najpogrdnijim PSOVKAMA reprezentativac Crne Gore VREĐAO Zvezdu (FOTO)

KRAJ MEČA!
90+3. minut:
Crveni karton za Pavlovića!
90+1. minut:
Nova šansa za crno-bele, ali je Borjan zaustavio udarac Zdjelara.
90. minut:
Još četiri minuta do kraja.
89. minut:
Rikardo smanjuje na 2:1 sa bele tačke!
85. minut:
Sam finiš meča, Zvezda na korak od pobede.
80. minut:
2:0 za Zvezdu, Vukanović! Sjajna akcija crveno-belih za novi gol.
76. minut:
Šansa utakmice za Đorđa Ivanovića, sa pet metara je šutirao preko gola...
74. minut:
Udarac Zdjelara, međutim neprecizno...

Bakljada Delija
Bakljada Delija / Izvor: MN Press

72. minut:
Nova izmena u taboru Zvezde, Čaušić je zamenio Jovičića.
70.minut:
Izmena u redovima crveno-belih, Vukanović je na terenu umesto Bena..
67. minut:
Izmena u redovima Partizana, Ivanović je zamenio Tošića.
65. minut:
Partizan kreće ka golu Zvezde, incijativa crno-belih...
60. minut:
GOOLLLL! Crvena zvezda je povela iz penala preko Bena! Urošević je skrivio jedanaesterac pošto je povukao Bena...
56. minut:
Period bolje igre Partizana...
54. minut:
Šansa za crno-bele preko Nikolića, ali loš udarac! Ostaje 0:0
53. minut:
Žuti kartoni za Šćekića...
46. minut:
Lepa prilika na startu drugog dela za crno-bele, ali je levi bek Partizana Urošević loše centrirao...
KRAJ PRVOG DELA!
45+2. minut:
Šansa za Zvezdu sa ivice kaznenog prostora iz slobodnog udarca, ali je Ben loše šutirao.
43. minut:
Pokušaj Ivanića iz slobodonog udarca sa nekih 20-ak metara. Stojković je loptu ispratio pogledom u gol-aut.

39. minut:
Odličan udarac Tošića, ali je Pavkov sprečio Partizanovog vezista. Odličan period igre crno-belih.
35. minut:
Zvezda je umalo povela u finišu prvog dela.. Pavkov je ponovo bio na pravom mestu ali je lopta završila tik iznad prečke.

Bakljada Grobara
Bakljada Grobara / Izvor: MN Press

29. minut:
Rapslamala se borba na terenu, ali i dalje bez golova na Marakani.
25. minut:
Još jedan kontranapad Zvezde preko Bena koji je uposlio Marina a ovaj dobrim ubacivanjem pronašao Pavkova u kaznenom prostoru Partizana! Zvezdin golgeter nije uspeo da uputi bolji šut ka golu Stojokovića, ostaje 0:0!
17. minut:
Uspavanku na Marakani prekinuo je duel Marina i Zdjelara blizu kaznneog prostora Partizana, posle čega je arbitar Novak Simović dosudio slobodan udarac. Nije bilo opasnosti posle ubacivanja Bena.
13. minut:
Partizan je imao prvu veliku priliku preko Danila Pantića! Vezista crno-belih ušao je u kazneni prostor i dobro šutirao, međutim zamalo neprecizno i lopta je završila pored leve stative gola Milana Borjana.

Grobari na Marakani
Grobari na Marakani / Izvor: MN Press

11. minut:
Brz kontranapad Crvene zvezde,a li loša završnica Bena, ostaje 0:0.
7. minut:
Velika borba na sredini terena, Večiti još uvek traže tečnu igru u napadu.
4. minut:
Inicijativa crveno-belih na startu utakmice, Partizan vreba iz kontre.
1. minut:
Velika šansa za crveno-bele na startu utakmice. Stojkovića je šutirao iskosa da desne strane, a Stojković je vrhovima prstiju spasao svoj tim!

SUDIJA: Novak Simović

KARTONI: Babić, Jovičić, Borjan, Stojković - Pavlović (crveni), Miletić.

STRELCI: Ben 60. minut, Vukanović 80 - Rikardo 89.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Milunović, Rodić, Jovičić (Čaušić 72. minut), Jovančić, Ben (Vukanović 70. minut), Marin (Savić 90+1. minut), Ivanić i Pavkov.

Partizan: Stojković, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Pantić (Ilić 80. minut), Tošić (Ivanović 67. minut), Nikolić (Endžaj 87. minut), Rikardo.