LIGA ŠAMPIONA NIJE SAN: Saka približio Arsenal najelitnijem takmičenju (VIDEO)

19.03.2022. 16:01
Bukajo Saka
Bukajo Saka / Izvor: Reuters

Važna pobeda.

Po svemu sudeći, Arsenal nastavlja pohod ka Ligi šampiona i sve je ozbiljniji. Tim iz Londona savladao je na gostovanju Aston Vilu 1:0 u zaostalom meču Premijer lige i učvrstio se na četvrtom mestu na tabeli.

IZABRAN TIM KOLA LIGE EVROPE: Golman Rendžersa najbolje ocenjen, u ekipi i ljubimac Zvezdaša (FOTO)

HRVATI KONAČNO PRIZNALI: Srpski fudbal je bolji od našeg

KAKVA BI TO BOMBA BILA: Njukasl krade veliku zvezdu PSŽ-a (FOTO)

Nije izabranike Mikela Artete mnogo poremetio poraz protiv Liverpula u sredu na domaćem terenu. Odradili su igrači Arsenala odličan posao i stigli do veoma važnog trijumfa.

Trenutak odluke viđen je u 30. minutu. Bukajo Saka je pokupio odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca savladao Emilijana Martineza. Pre gola Smit Rou je promašio dve dobre prilike. Aston Vila nije u prvom delu bila opasna.

U nastavku najbolju šansu za domaće propustio je Oli Votkins, koji je u 68. minutu pogodio stativu. Arsenal je posle toga uveo meč u mirnu završnicu i stigao do tri vredna boda.

Trenutno zauzimaju četvrto mesto sa 54 poena. Imaju četiri boda više i meč manje u odnosu na petoplasirani Junajted. Aston Vila je deveta sa 36 bodova.