EMERIJEV ČAS FUDBALA: Vila brojala do ŠEST protiv ekipe koja je HIT PREMIJER LIGE

30.09.2023. 16:11
Oli Votkins
Oli Votkins / Izvor: Reuters

Ludilo od meča.

Fudbaleri Aston Vile su u sjajnoj formi, a to su dokazali u u prvom meču sedmog kola Premijer lige. Ekipa Unaija Emerija je na "Vila Parku" deklasirala Brajton rezultatom 6:1 i sa 15 bodova na trećem mestu izjednačila se sa današnjim rivalom, hitom engleskog šampionata.

STRANE SUDIJE U SRBIJI: Duljaj ima jasan stav o tome

"BILI SMO SPREMNI DA GA PRODAMO" Direktor Juventusa otkrio šta je sprečilo transfer Vlahovića u Premijer ligu

GRLI I LJUBI MIHINU SLIKU: Sinišina supruga objavila dirljiv snimak unuke (VIDEO)

Tim iz Birmingema je već posle pola časa igre imao neverovatna tri gola viška, tako da je preostalih sat vremena bilo samo odrađivanje posla.

Mrežu gostiju načeo je Oli Votkins u 14. minutu, isti igrač je ubrzo po drugi put matirao Džejsona Stilea, da bi Pervis Estupinjan u 26. minutu autogolom doneo Aston Vili nedostižnih 3:0.

Talentovani Ansu Fati je na poluvremenu dobio šansu u gostujućem timu, a već u 50. minutu igrač koji je letos iz Barselone došao na pozajmicu u Brajton postigao je debitantski pogodak na Ostrvu.

Votkins je sjajno izdanje krunisao i trećim golom u 65. minut, odnosno četvrtim u sedam mečeva Premijer lige ove sezone, a goleadu je zapečatio Daglas Luis u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Bio je ovo peti uzastopni trijumf Vile protiv Brajtona.