AZIJSKA LŠ: SMS strelac, Al Hilal poražen u prvom meču polufinala od Al Aina

17.04.2024. 20:32
Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Al Aina pobedili su Al Hilal rezultatom 4:2 u prvom meču polufinala Lige šampiona Azije, a asistent za prvi gol gostiju bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Marokanac Sofijan Rahimi bio je trostruki strelac za Al Ain. Prvi gol za klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata dao je iz igre u 6. minutu, a onda je u 26. i 38. bio precizan sa penala. U 49. minutu Brazilac Malkom je na dodavanje Milinković-Savića smanjio na 1:3. Treći penal na utakmici za Al Ain iskoristio je Kaku u 56. minutu, a konačan rezultat postavio je Salem Al Davsari u 78. i tako sačuvao nadu saudijskom klubu da može do finala.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović zbog povrede nije mogao da igra za Al Hilal, a prema najavama neće biti spreman ni za revanš.

U drugom polufinalu, južnokorejski Ulsan je u prvom meču savladao japansku Jokohamu rezultatom 1:0. Revanš mečevi igraju se 23. i 24. aprila. Finalni mečevi na programu su 11. i 25. maja.