BARAŽ ZA MONDIJAL: Grci kao početnici, Hrvatska kroji sudbinu Srbije pred žreb u Moskvi

09.11.2017. 22:40
Fudbaleri Hrvatske
Fudbaleri Hrvatske / Izvor: Reuters

Odigrane prve dve utakmice plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Reprezentacija Hrvtaske se nalazi jednom nogom na Svetskom prvenstvu u Rusiji posle trijumfa nad Grčkom rezultatom 4:1 (3:1) u prvoj utakmici baraža za odlazak na Mondijal.

“Kockasti” su opravdali ulogu favorita zahvaljujući odlično odigranom prvom poluvremenu i kiksevima najuže odbrane gostiju. Pozitivnom rezultatu domaćina u dobroj meri je kumovao golman Grčke Kamezis koji je u 11. minutu skrivio penal posle očajnog prijema lopte i rušenja Nikole Kalinića.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Luka Modrić, da bi Kalinić posle samo šest minuta duplirao vođstvo domaćina. Papastatopulos je doneo nadu Grcima udarcem glavom u 30. minutu, da bi samo 180 sekundi kasnije Ivan Perišić uveo hrvatsku lađu u mirnu luku. Novi kiks odbrane Grčke u 49. minutu omogućio je Andreju Kramariću da postigne još jedan pogodak za Hrvatsku za konačnih 4:1.

Ako se Hrvatska plasira na Mondijal u Rusiji, gotovo je izvesno da će reprezentacija Srbije biti u poslednjem, četvrtom šeširu na žrebu za Svetsko prvenstvo. "Skok" u treći šešir mogao bi "orlovima" da donese trijumf Novog Zelanda nad Peruom u interkontinentalnom baražu, uz pad Senegala sa prvog na drugo mesto u svojoj grupi afričkih kvalifikacija.

Kako stoje stvari, teško će se poklopiti dva od ova tri uslova uoči izvlačenja parova u Moskvi, prvog decembra.

U drugom meču večerašnjeg programa Švajcarska je izvukla odličan rezultat u Belfastu trijmfom nad Severnom Irskom rezultatom 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Rodrigez u 58. minutu iz jedanaesterca.

Revanš utakmice Grčka – Hrvatska i Švajcarska – Severna Irska na programu su u nedelju.