BEN ZA ISTORIJU: Fudbaler Zvezde postigao prvi gol za Komore na Afričkom kupu nacija, a pogodio i Boaći (VIDEO)

18.01.2022. 21:04
El Fardu Ben / Izvor: MN Press
Sjajan pogodak.

Fudbaler Crvene zvezde El Fardu Ben postigao je prvi gol u istoriji Komorskih ostrva na Kupu Afričkih nacija.

Spoj sporta i humanosti – počinje Mozzart Final Eight turnir u Beogradu

ZVEZDA PRVA U EVROPI PO BROJU DOSUĐENIH PENALA! Partizan treći u Srbiji

NA MARAKANI NE STAJU: Pao je novi potpis! Zvezda dovela pojačanje

Sjajni ofanzivac je odlično istrčao jednu kontru u četvrtom minutu i rezantnim udarcem sa nekih 20 metara pogodio bliži ugao i doneo prednost svojoj selekciji protiv Gane.

Komorska ostrva igraju svoj meč trećeg kola i trenutno imaju igrača više, pa se nalaze pred velikim iznenađenjem.

Veliki podstrek za Komore usledio je u 25. minutu kada je isključen Ande Ajev, a na 2:0 je u 62. minutu povisio Ahmed Monji na asistenciju Bena.

To je učinio izvanrednim udarcem levom nogom, golman Gane je bio nemoćan.

Da je ovo definitivno crveno-bele veče u Africi videlo se u 64. minutu kada je bivši Zvezdin napadač Ričmond Boaći vratio Ganu u igru u 64. minutu postigavši gol glavom nakon kornera.

Već u 77. minutu bilo je 2:2 kada je Aleksande Djiku izjednačio na 2:2.

Delovalo je da će se meč završiti nerešenim ishodom, ali je Monji u 85. minutu doneo veliku pobedu Komorima koji su poslali Ganu na poslednje mesto sa svega jednim osvojenim bodom iz tri utakmice.

Ričmond Boaći / Izvor: MN Press

Fudbalska reprezentacija Maroka završila je kao lider grupe C na Afričkom kupu nacija pošto je u veoma zanimljivom meču odigrala 2:2 protiv Gabona.

Strelac vodećeg gola za tim Gelora Kande bio je Žim Alevina u 21. minutu meča pošto je iskoristio katastrofalnu reakciju defanzivca Maroka.

Izjednačenje Maroku doneo je Sofijane Bufal sa penala u 73. minutu, a osam minuta kasnije novo vođstvo Gabonu obezbedio je autogolom Aguerd.

Zlata vredan bod Maroku doneo je fudbaler PSŽ-a Ašraf Hakimi pošto je u 84. minutu postigao evrogol iz slobodnog udarca.

Ovim bodom Maroko je završio kao lider tabele, dok će Gabon morati da se zadovolji drugim mestom.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.