BEZ TRIJUMFA: Lalatovićeva Mladost završila meč sa dva igrača više, ali nisu slavili

07.05.2023. 17:44
Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press
Duel 34. kola.

U 34. kolu u plej-auta fudbalske Superlige Srbije, Mladost GAT i Spartak su na novosadskom ''Karađorđu'' igrali nerešeno, 1:1.

DULJAJ OPREZAN PRED MEČ SA NOVIM PAZAROM: Mnogo bivših igrača je po nas bilo kobno

"NAŽALOST, TI MOMENTI SU RUŽNI" Alegri se osvrnuo na situaciju sa Dušanom Vlahovićem

BERBER SPREMIO ZAMKU ZA PARTIZAN: Ne smemo da im dozvolimo da igraju

Zvezdin omladinac Jovan Mituljikić, koji igra na pozajmici u Mladosti, tek što je ušao u igru asistirao je Miliću za vodeći gol Novosađana u 58. minutu meča.

Ipak, u 84. minutu meča, Subotičani su iznudili slobodan udarac sa desne strane, tik uz liniju šesnaesterca. Svi su očekivali centaršut Todorovskog u peterac, gde se stvorila velika gužva, ali on je vratio loptu izvan kaznenog prostora, na nekih 17 metara od gola, gde je potpuno sam bio Edmund Ado, a bivši fudbaler Šerifa šalje snažan i precizan udarac u donji levi ugao gola domaćih - 1:1.

Međutim, samo dva minuta kasnije veliki kiks u odbrani Spartaka, Kristijan je pobegao Šimuri koji ga obara s leđa na ivici kaznenog prostora i sudija Minaković posle konsultacije sa VAR sobom pokazuje crveni karton Šimuri kao poslednjem igraču odbrane Spartaka, ali nije dosudio jedanaesterac, već slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora za Mladost.

U nadoknadi vremena Spartak je ostao iz bez Marka Bugarina koji je takođe isključen zbog prekršaja, ovoga puta na nekih 40 metara od gola.

Iako su kraj dočekali sa dva igrača više izabranici Nenada Lalatovića su osvojili samo bod.