BLAMAŽA NA KIPRU: Partizan PORAŽEN od ČETVRTOLIGAŠA!

02.02.2017. 12:01
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partiza.rs

Bleda partija izabranika Marka Nikolića.

Fudbaleri Partizana odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na pripremama na Kipru i propisno se obrukali. Izabranici Marka Nikolića izgbili su od nemačkog četvoroligaša Kikers Ofenbaha sa 2:1. Iako su sve vreme imali inicijativu, crno-beli su dozvolili rivalu da stekne vođstvo od 2:0 koje su uspeli samo da ublaže u samom finišu meča preko rezerviste Vladimira Đilas.

Crno-beli su odigrali prilično loše prvo poluvreme. Iako su imali mnogo veći posed lopte i prividnu inicijativu Nemci su bili konkretniji. Pokušavao je u dva navrata Petrar Đuričković, ali bez uspeha. Solidan udarac izveo je i Marjanović, međutim lopta je otišla preko gola. Kikers Ofenbah je poveo u samom finišu prvog poluvremena. Veoma loši El Munir skirvio je penal koji su Nemci preko Neofilosa pretvorili u vođstvo u 44. minutu. Inače Libijac je bio daleko najslabija karika u Partizanovom timu.

Ništa se u drugom poluvremenu nije promenilo u sastavu Partizana, ali jeste u pristupu igri. Nikolićevi izabranici su preuzeli incijativu, dominirali na svakom delu terena i saterali Nemce u „mišiju rupu“. Rival nije prelazio centar, a crno-beli su počeli da ređaju šanse. Najpre, Đuričković, pa Marjanović i Vulićević, zatim mladi Đorđe Jovanović. Sjajne prilike imao je i Leonardo, ali mreža golmana Kirkofa bila začarana.

U jeku najveće ofanive crno-belih usledio je šok. Usledila je kontra Ofenbaha u 85. minutu. Dren Hodža je povisio na 2:0 tako što se sa skoro 30 metara savladao nesigurnog Filipa Kljajića. Samo  tri minuta kasnije rezervista Vladimir Đilas je smanjio na 1:2

Partizan je utakmicu protiv Kiers Ofenbaha odigrao u sledećem sastavu:  Kljajić, Vulićević, Munir, Ostojić, Miletić, Marjanović, Damnjanović,Alen Stevanović, Leonardo, Jovanović(od 75. minuta Đilas), Đuričković.