POBEDA U MIHINU ČAST: Bolonja se na dirljiv način setila Siniše i SRUŠILA Murinjovu Romu (VIDEO)

17.12.2023. 20:36
Serija A
Serija A / Izvor: Foto: Seria A

Najprijatnije iznenađenje Serije A.

Fudbaleri Bolonje savladali su na domaćem terenu ekipu Rome rezultatom 2:0 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

ITALIJANI PIŠU: Vlahović napušta Juventus već u januaruDušan Vlahović

ITALIJANI PIŠU: Vlahović napušta Juventus već u januaru

ISPISAO ISTORIJU ZVEZDE: Mijatović SRUŠIO rekord Dejana StankovićaJovan Mijatović

ISPISAO ISTORIJU ZVEZDE: Mijatović SRUŠIO rekord Dejana Stankovića

PREMIJER LIGA: Vila i Arsenal nastavljaju san o trofeju, Vest Hem takođe slavioUnaj Emeri

PREMIJER LIGA: Vila i Arsenal nastavljaju san o trofeju, Vest Hem takođe slavio

Izabranici Tijaga Mote potvrdili su epitet najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg toka italijanskog šampionata tako što su ostvarili veliku pobedu protiv renomiranog rivala

Utakmici je prethodio prelep gest domaćeg kluba koji se setio Siniše Mihajlovića povodom godišnjeg pomena bivšeg fudbalera "vučice" i trenera Bolonje. Tom prilikom, njegova porodica dobila je počasti na terenu.

Bolonja je od samog početka meča uspostavila terensku inicijativu kroz veći posed lopte, iako je prvi zapretio Beloti čiji je udarac uspeo da odbrani Ravalja.

Kazna za promašaj stigla je u 37. minutu kada je Ndoje uposlio Nikolu Mora, a Hrvatu nije bilo teško da zatrese mrežu Ruija Patrisija.

Murinjo je pokušao da razdrma svoju ekipu, ali je početkom drugog poluvremena usledio novi šok kada je posle centaršuta Fergusona u 49. minutu loptu u sopstvenu mrežu ubacio Kristensen.

"Vučica" nije imala rešenja da dođe do gola "đaloblua" koji su gotovo rutinski priveli utakmicu kraju i bez većih problema upisali novu pobedu.

Bolonja će 16. kolo Serije A okončati na četvrtoj poziciji sa 28 bodova, dok je Roma sedma sa 25 bodova, dva više od Atalante koja ima i utakmicu manje.