14°C
03.05.2024.
117.1117
109.3684

BORAC ISPAO IZ KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA: Da nije promenjeno pravilo GOLA u gostima išli bi DALJE

13.07.2021. 22:55
Borac - Kluž
Borac - Kluž / Izvor: Foto: Youtube printscreen/MB Production

Zanimljivo.

FK Borac iz Banjaluke, šampion Bosne nije uspeo da prođe prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Slavili su protiv Kluža u revanšu u glavnom gradu Republike Srpske sa 2:0 u regularnom toku, ali je posle produžetaka bilo 2:1 i Rumuni ide dalje. Da nije ukinuto pravilo gola u gostima Borac bi išao dalje budući da je prošle nedelje bilo 3:1 za Kluž.

PARTIZAN SE POHVALIO: Evo od KADA će VAR biti primenjivan na stadionu crno-belih

MATIĆ ISKRENO O STANJU U REPREZENTACIJI: "Mi smo daleko iza Hrvata i moramo da budemo realni"

MILIONI STIŽU U PARTIZAN: Sadik želi u samo jedan klub

Borac je krenuo u druogom poluvremenu. Strelac prvog gola u 60. minuti bio je Stojan Vranješ, a samo par stotina sekundi nakon toga Moraitis je pogodio za 2:0 i svom timu doneo rezultat koji ih odveo u produžetke.

Nakon regularnih 90 minuta rezultat je glasio 2:0, a kako je ukinuto pravilo gola u gostima, tako se na Gradskom stadionu u Banjaluci odigrali produžeci.

Kluž je preko u 118. minutu preko Čipcua smanjio na 2:1 i tako su izbegnuti penali. Borac nastavlja igrati u UEFA Konferencijskoj ligi, dok će Kluž u drugom kolu kvalifikacija za LŠ igrati protiv Linkolna iz Gibraltara koji je danas sa 5:0 bio bolji od Fole iz Luksemburga, nakon što je prvi susret završio rezultatom 2:2.