BORBA ZA LIGU ŠAMPIONA NIKAD ZANIMLJIVIJA: Kiksevi Milana i Rome, Inter i Lacio tamo gde žele da budu

Odigrane su preostale četiri utakmice 33. kola Serije A.

SRBI KOMBINOVALI U TORINU, VLAHOVIĆ KONAČNO POGODIO: Juve na drugom mestu, Stanković tone sve dublje

KO DRUGI, NEGO ONI: Belingem na leto napušta Dortmund, sledeća destinacija je krajnje očekivana

NAJPLAĆENIJI SPORTISTI: Ronaldo PRVI, a od tenisera među deset je samo Federer

Velika borba vlada u italijanskom šampionatu za mesta koja vode u Ligu šampiona. U trci je čak šest ekipa i jasno je da će do samog kraja biti veoma neizvesno.

Fudbaleri Milana su na svom terenu usepli da spasu bod protiv pretposlednjeplasiranog Kremonezea (1:1). Okereke je 13 minuta pre kraja šokirao domaće, ali je Mesijas u trećem minutu nadoknade izjednačio.

Za razliku od gradskog rivala, Inter nije dozvolio iznenađenje i ubedljivim trijumfom nad Veronom u gostima (6:0) došao do četvrtog mesta. Strelci za Neroazure su bili Gaič (autogol), Čalhanoglu, Džeko x2, Martinez x2.

Roma nije uspela da slavi na gostovanju Monci, odigrali su izabranici Žozea Murinja mršavih 1:1. Povela je Vučica golom Čalhanoglua u 24. minutu, ali je Kardirola šest minuta pre kraja prvog dela igre postavio konačan rezultat. Roma je trenutno na deobi pete pozicije sa Milanom i Atalantom i na dva su boda od Lige šampiona.

Fudbaleri Lacija su u najboljoj poziciji u pomenutoj borbi za top 4. Nebesko plavi su pobedom nad Sasuolom (2:0) došli ponovo do drugog mesta i sada su na šest bodova od Atalante, koja je prva ispod crte (Lige šampiona).