ZA ZATVOR: Malo falilo da Mesiju polome nogu, desetkovani Brazil se provukao (VIDEO)

03.09.2021. 08:26
Brazil
Brazil / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo pred veliki derbi.

Noćas su odigrani mečevi sedmog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Brazil i Argentina su opravdali uloge favorita i nastavili da sigurno koračaju ka Mundijalu u Kataru.

ZVEZDA SAVLADALA MEGU: Centar bez ugovora igrao za crveno-bele, da li je on novo POJAČANJE?

VEČITI PONOVO NA UDARU: FSS kaznio Zvezdu, Partizan na TAPETU!

KRISTIJANO RONALDO JE NAPUSTIO KAMP REPEZENTACIJE: Da je ISCENIRAO razlog?

Brazil je bio bolji od Čilea rezultatom 1:0 u Santjagu u Čileu. Dugo se mučio Brazil da probije bedem odbrane domaćina, ali je uspeo golom rezerviste Ribeira. Nakon šuta Nejmara i odbrane Brava Ribeiro je natrčao na loptu i pogodio nebranjeni deo mreže. Nije Brazil igrao u prepoznatljivom ritmu, možda je posledica toga što je selektor Tite imao dosta problema sa sastavljanjem tima, veliki broj igrača mu nije bio na raspolaganju.

Argentina je savladala Venecuelu u gostima rezultatom 3:1. Tokom čitavog meča Argentina je kontrolisala meč,a u tome im je značajno pomogao Adrian Martinez igrač domaćih, koji je dobio crveni karton nakon brutalnog starta na Mesiju u 32. minutu. U jednoj borbi za loptu Mesi je prvi stigao do lopte, a igrač domaćih je oštro startovao otvorenim đonom na potkolenicu igrača PSŽ-a i za to je dobio zasluženo isključenje. Pogledajte u video klipu u nastavku vesti na 3.09 minuta ovu situaciju.

Prvi gol je postignut u nadoknadi prvog poluvremena. nakon sjajne asistencije Mesija Lautaro Martinez je bio neumoljiv i pogodio mrežu gostiju. Argentina je utakmicu prelomila u 71. minutu nakon sjajne timske akcije i gola Hoakina Koreje. Pobedu je overio Anhel Korea u 74. minutu.

U ostalim mečevima Ekvador je savladao Paragvaj 2:0 dok su Bolivija i Kolumbija kao i Peru i Urugvaj odigrali 1:1.  Brazil je trenutno ubedljiv na prvom mestu sa 21 bodom, dok je Argentina iza sa 6 bodova manje. U sledećem kolu nas očekuje veliki derbi između upravo ove dve ekipe. Meč je zakazan za nedelju od 21 čas po srednjeevropskom vremenu.

Pogledajte kako izgleda Ališa Leman, fudbalerka iz Švajcarske.