BRUKA ĐAVOLA NA ENFILDU: Liverpul DEKLASIRAO Mančester

19.04.2022. 23:16
Promo
Promo / Izvor: Profimedia

Redsi izbili na prvo mesto.

Od najavljivanog fudbalskog spektalkla na Enfildu, videli smo samo ples Liverpulovih fudbalera, odnosno izabranika Jirgena Klopa čiji je tim savladao Mančester junajted rezultatom 4:0 u zaostalom meču 30. kola Premijer lige.

MITROVIĆ VRATIO FULAM U PREMIJER LIGU: Srbin sa DVA GOLA vodio tim do elite (VIDEO)

NIŠTA OD TRANSFERA KARIJERE: Kostić nikako da napusti Ajntraht!

BRITANCI PIŠU: Dušan Vlahović je NESREĆAN u Juventusu!

Već je u petom minutu "Redsi" su stigli do 1:0 kada je sjajna kontra Liverpula, ili katastrofalna odbrana Junajteda i postavljanje ofsajd zamke, dovela do Salahovim probijanjem po desnoj strani nakon čega je iz prve proigrao Dijasa.

Napredovao je i prodirao Klopov tim, gol je visio u vazduhu, odbrana Liverpula delovalo je katastrofalno i dekoncentrisano a to je rezultovalo golom Mohameda Salaha koga je sjajno proigrao Mane.

Liverpul je u drugom poluvremenu igrao koliko mu je bilo potrebno. Koliko ekipa Mančestera nije bila prsutna u meču govori i podatak da je Junajted tek u 55. minutu igre prvi put šutnuo ka golu.

Nastavili su "Redsi" u nešto laganijem ritmu ali  to je bilo dovoljno da se još jednom zatrese mreža De Hee u 68. minutu a gol je postigao Mane.

U samoj završnici meča, uz nekoliko promena, Liverpul je dobio novu energiju momaka željnih dokazivanja koji su i omugućili sjajnu kontru koju je iskoristio Muhamed Salah za svoj drugi gol na meču posle asistencije Žote!

Ovom pobedom, Liverpul je izbio na lidersku poziciju tabele, prestigavši Mančester siti. Trka za titulu prvaka jedne od najjačih liga u Evropi postaje sve uzbudljivija.