3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

BUNDESLIGA: Bajern prokockao prednost, Modest u poslednjim sekundama doneo Dortmundu bod

08.10.2022. 21:04
FK Borusija Dortmund
FK Borusija Dortmund / Izvor: Profimedia
Jusufa Mukoko najmlađi strelac u istoriji Klasikera.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Bajerna iz Minhena remizirali su 2:2 u polsednjem meču subotnjeg programa devtog kola Bundeslige, poplarnom Klasikeru. Branilac titule imao je prednost od 2:0, ali nije uspeo da dođe do tri boda.

ŽELI JOŠ JEDAN MANDAT: Čeferin najavio novu kandidaturu za predsednika UEFA

VLAHOVIĆU SUDIJE OPROSTILE "GOLMANSKU" INTERVENCIJU: Dušan rukom odbranio gol, ali penal nije dosuđen (VIDEO)

PREMIJER LIGA: Haland nastavlja da "TERORIŠE" golmane (VIDEO)

Milioneri su bili boqi u prvih pola sata, ali im terenska inicijativa nije donela prave prilike mada su pokušavaloi Gereiro, Humels i Malen, ali je Nojer sve te udarce lako zaustavljao. Igrao se 33. minut kada je Gorecka ostao sam na nekih 17 metara, precizno šutirao i doneo Bajernu vođstvo. Mogao je Dortmund tri minuta kasnije do izjednačenja, ali je Malenov udarac odbranio Nojer i na poluvremenu je ostalo 1:0 za Bajern.

Odmah na startu drugog poluvremena još jednom je zapretila Borusija preko Volfa, ali je ponovo Nojer bio siguran. Još jednom je Bajern kaznio domaćina za propuštene prilike i u 53. minutu je Sane postigao drugi pogodak za Bajern, a kao i kod prvog gola asisitent je bio Musijala. Nije se Borusija predala i krenula je na sve ili ništa, a u 74. minutu Modest je asistirao Mukoku koji je savladao Nojera i sa 17 godina i 11 meseci postao najmlađi strelac u Klasikeru. Mogao je Dortmund do izjednačenja u 83 minutu kada je Modest bio sam ispred Nojera, ali nije uspeo da dobro zahvati loptu. Bajern je u 90. minutu ostao sa igračem manje pošto je isključen Koman, a duboko u sudijskoj nadokandi Šloterbek je centrirao u kazneni prostor, a Modest glavom pogodio za bod Borusije i veliku radost na Vestfalenu.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage