BUNDESLIGA: Bajern rutinski sa Bohumom, Milioneri nastavili seriju pobeda

11.02.2023. 18:50
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters
Odigrano pet mečeva 20. kola.

Odigrano je pet mečeva 20. kola Bundeslige, a lider Bajern lako je izašao na kraj sa Bohumom pošto je slavio sa 3:0, dok je Borusija Dortmund kao gost slavila protiv Verdera sa 2:0. Bajer i Majnc su sa po 3:1 savladali Hofenhajm i Augzburg, dok je Frajburg sa 2:1 bio bolji od Štutgarta.

IZNENAĐENJE: Brazil kontaktirao Vahida Halilhodžića

FOTOGRAFIJE OTKRILE HOROR: Dok je Ronaldo postizao golove, na tribinama se odvijao PRAVI UŽAS! Sve je zabeleženo (FOTO)

Bajernu je trebalo skoro celo prvo poluvreme da slomi otpor Bohuma pošto je u 41. minutu Tomas Miler doveo aktuelnog šampiona u vođstvo od 1:0, a to je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Bajernu bilo potrebno samo devet minuta da potvrdi trijumf. Prvo je Kingsli Koman u 64. minutu postigao gol za 2:0, da bi u 73. Serž Gnabri postavio konačan rezultat.

Borusija Dortmund savladala je Verder u Bremenu, a gosti su u drugom poluvremnu uspeli da reše pitanje pobednika. Džejmi Bino-Gitens je doveo ''milionere'' u vođstvo u 67. minutu igre, da bi u završnici, tačnije u 85. minutu Džulijan Brant postigao gol za Borusiju i rešio pitanje pobednika.

Pole dva uzastopna poraza, Bajer je 3:1 savladao Hofenhajm, a goste je u vođstvo doveo Robert Andrič već u 6. minutu i tpo je bio rezultat prvog poluvremena. Za samo 11 minuta igee u drugom poluvremenu su Farmaceuti rešili pitanje pobednika pošto je Diabi povisio na 2:0 u 47. minutu, da bi pobedu Bajera potvrdio Hložek u 56. minutu. Do kraja je Hofenhajm uspeo samo da ublaži poraz preko Nsokija u 77. minutu.

Pogledajte kako izgleda Sofija Milošević, devojka Luke Jovića.