BUNDESLIGA: Goleada na Alijanc areni, Bavarci ipak prejaki za Ajntraht (FOTO)

23.05.2020. 20:50
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters

Bajern u seriji pobeda.

Bajern iz Minhena u pravoj goleadu na Alijanc areni savladao je sa 5:2 (2:0) Ajntraht iz Frankfurta u poslednjem meču subotnjeg programa 27. kola i tako ostvario drugu uzastopnu pobedu od nastavka sezone, dok su gosti pretrpeli drugi poraz u nizu.

TUŽNA ISPOVEST SVETSKOG PRVAKA: Prodao sam medalju da bih imao za kokain! (FOTO)

MA KAKAV TRENT: Mi iz Kristal Palasa znamo ko je najbolji!

U MORU LOŠIH STIGLA I DOBRA VEST: Barselona će produćiti ugovor sa važnim igračem (FOTO)

Bolji je bio Bajern tokom prvog poluvremena i domaćin je to umeo da iskoristi pošto su Leon Gorecka u 17. i Tomas Miler u 41. minutu postizali golove i obezbedili Bavarcima dva gola viška na velikom odmoru. Međutim, najzanimljiviji trenuci utakmice us tek trebali da uslede.

Tek što se krenulo u drugom poluvremenu Robett Levandovski je u 46. minutu povisio na 3:0 i izgledalo je da će Ajntraht doživeti pravu katastrofu. Ipak, usledilo je opuštanje Bavaraca pa je Martin Hintereger u 52. i 55. minutu postigao dva skoro identičan gola posle ubacivanja iz kornera, a Ajntraht smanjio na 3:2 i uneo neizvesnost u meč.

Kinglsi Koman se u 61. minutu pobrinuo da se pobednik ne dovodi u pitanje pošto je povisio na 4:2, da bi Hintereger postigao i auto-gol u 74. minutu za konačnih 5:2. Filip Kostić i Mijat Gaćinović bili su starteri na ovom meču. Kostić je odigrao ceo meč i pogodio stativu u 83. minutu, dok je Gaćinović zamenjen u 71. minutu, a tri minuta pre toga propustio sjajnu priliku.

BUNDESLIGA, 27. kolo:

Petak:

Herta – Union 4:0 (0:0)

(Ibišević 51, Lukebakio 52, Mateus 61. i Bojata 77)

Subota

Borusija Menhengladbah – Bajer Leverkuzen 1:3 (0:1)

Bajern – Ajntraht Frankfurt 5:2 (2:0)

(Gorecka 17, Miler 41, Levandovski 46, Koman 61 - Hintereger 52, 55. i 74. ag)

Nedelja:

Šalke – Augzburg (13.10)

Majnc – Lajpcig (15.30)

Keln – Dizeldorf (18)

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.

UEFA I FIFA SU GA VELIČALI: Ceo svet je PISAO o Mrdakovićevom PODVIGU! Evo i zbog čega!

BUNDESLIGA: Dortmund nastavio da seje STRAH! Može Borusija i bez Halandovog gola (VIDEO)

MITROVIĆ UPAO U BALKANSKI TROUGAO: Srbin i Albanac kadnidati za veliki transfer, Hrvat odlučuje!