BUNDESLIGA: Levandovski rekorder, Milionerima derbi protiv Lajpciga, Verder sve bliže Cvajti (FOTO)

Danas je odigrano kompletno pretposldenje 33. kolo Bundeslige, u kojem je Borusija Dortmund uspela u derbiju da savlada Red Bul Lajpcig, Robert Levandovski postavi još jedan rekord, a Verder se opasno približi ispadanju u drugug ligu.

Serija A ti donosi najveći bonus ikada

TUČA U CENTRU GRADA: Ognjen Vranješ se POTUKAO sa sinom bivšeg direktora (VIDEO)

KAD MESI POBESNI: Argentinac fizički NASRNUO na protivničkog igrača (VIDEO)

Milioneri su otišli u Lajpcig na noge Red Bulu, a vratiće se u Dormtund sa tri boda zahvaljujući Erlingu Halandu. Mladi Norvežanini koji je hit ove sezone doveo je goste u vođstvo u 30. minutu, da bi zapečatio sudbinu Red Bula u sudijskoj nadoknadi.

U meču bez rezultatskog značaja Bajern je dočekao Frajburg i slavio rutinsku pobedu. Kimih je doveo Bavarce u vođstvo u 15. minutu, da bi Levandovski postigao golove u 24. i 37. minutu, dok je Holer u 33. postigao utešni gol za goste. Levandovski je sa dva gola postao rekorder Bundeslige kao najefikasniji stranac, a Poljak je prestigao Pjera Erika Obamejanga koji je u sezoni 2016/2017 postigao 31 gol. Levandovski je na 41 utakmicu za Bajern u svim takmičenjima postigao 41 gol.

Majnc je dočekao Verder i slavi osa 3:1 i stavio tim iz Bremena u veoma nezgodnu situaciju jer će u poslednjem kolu morati da pobedi ako ne želi odmah u niži rang. Herta je prekinula seriju od tri poraza i savladal Bajer sa 2:0 golovima Kunja i Lukebakia, a Marko Grujić je odigrao čitav meč.