BUNDESLIGA: "Salatara" ostaje na Alijanc Areni, Bajern overio 29. titulu šampiona!

16.06.2020. 22:26
fdg
fdg / Izvor: Reuters
Utakmice 32. kola prvenstva Nemačke.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u Bremenu ekipu Verdera rezultatom 0:1 (0:1) i tako dva kola pre kraja prvenstva osigurali 29 titulu šampiona Nemačke.

Utakmica je bila prilično zanimljiva, uprkos pljusku koji je padao sredinom prvog poluvremena, a jedini gol viđen je u 43. minutu, kada je mrežu Jirija Pavlenke pogodio najbolji strelac šampionata Robert Levandovski.

Najjači klubovi ponovo na okupu – i ti si u igri za veliki dobitak

KAKO VAM OVO ZVUČI: Stanković na Marakanu dovodi Stankovića!

DOĐITE NA SPEKTAKL: Crvena zvezda poziva navijače na veliko slavlje!

U premijernom meču 29. kola, Borusija iz Menhengladbah ubedljivo je savladala Volfsburg 3:0 (2:0) i time pokazala da ne odustaje od Lige šampiona. Strelci su bili Jonas Hofman u 10. i 30. minutu, a konačan rezultat postavio je Lars Štindl u 65.

U derbiju začelja između Uniona i Paderborna viđena je ujednačena borba, a domaći su na kraju osvojili sva tri boda autogolom Bena Zolinskog u 27. minutu.

Frajburg je kao domaćin savladao Hertu iz Berlina našeg Marka Grujića. Rezultat je bio 2:1 (0:0). Strelci za domaće bili su Vićenco Grifo u 61. minutu i Nils Petersen u 71. Pogodak za goste delo je Vedada Ibiševića sa bele tačke u 66. minutu. Srpski reprezentativac odigrao je 83. minuta, njega je zamenio Mateus Kunja.