SADA JE POBEDA PROTIV LITVANACA POD MORANJEM: Crna Gora u finišu slomila Bugare i pretekla Srbiju

10.09.2023. 20:10
Stevan Jovetić
Stevan Jovetić / Izvor: MN Press

Stevan Jovetić čovek odluke.

Fudbaleri Crne Gore slavili su na svom terenu protiv Bugarske (2:1) u okviru šeste runde grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

PARTIZAN IGRAO PRIJATELJSKI MEČ: Crno-beli bolji od Budućnosti u Zemunelu

Nemačka OTPUSTILA selektora

BOGDANOVIĆ PONOVO ZAPALIO SRBIJU KOMENTARIMA: Kako mogu da trče pored onih silnih miliona na računima?

Ovaj rezultat ne ide u korist selekciji Srbije koja je sada "obavezna" da pobedi Litvaniju u meču koji se igra u nedelju od 20:45.

Crnogorci su sada na drugoj poziciji sa bodom više od Srbije.

Đetići su poveli krajem prvog dela igre, strelac gola je bio Stefan Savić. U nastavku nije dobro počelo po domaćina pošto je Igor Vujačić zaradio crveni karton. Bugari su priliku za poravnanje imali na isteku sata vremena, ali je Despodov promašio penal.

Ipak, Borukov je u 79. minutu poravnao rezultat i kada je izgledalo da će Bugari odneti bod iz Podgorice Stevan Jovetić nije tako mislio.

Igrao se 96. minut kada je bivši igrač Partizana doneo pobedu svojoj selekciji i drugo mesto u grupi koje garntuje plasman na Evropsko prvenstvo.