DEBI ZA ZABRINUTOST: Milojevićeva Zvezda PREOKRENULA kiparskog drugoligaša uz dosta muka

17.01.2024. 17:54
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Pala pet golova...

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su prvi meč na pripremama na Kipru. Protivnik šampionu Srbije bio je tamošnji drugoligaš Akritos, a rezultat je na kraju meča iznosio 3:2 u korist crveno-belih. Ovo je ujedno bila i prva utakmica koju je sa klupe vodio Vladan Milojević, po povratku na klupu crveno-belih.

ZVANIČNO: Potpisao Njegoš Petrović!Njegoš Petrović

ZVANIČNO: Potpisao Njegoš Petrović!

GOTOVO JE! Kvinsi Menig napušta PartizanKvinsi Menig

GOTOVO JE! Kvinsi Menig napušta Partizan

Nezapamćena bruka RTS-a! Voditelj čitao užasnu vest, a iza non-stop stoji slika Vladana Milojevića (VIDEO)Miloje

Trener Milojević je od prvog minuta na teren poslao ovih 11 igrača: Glazer - Radojević, Spajić, Dragović, Nikolić - Stamenić, Kanga, Lučić, Katai - Olajinka, Endiaje.

Kako se i očekivalo, Zvezda je od starta utakmice nametnula svoj ritam igre, imala je inicijativu, a prvu priliku imao je Stamenić, čiji je šut sa petnaestak metara izblokiran.

Ipak, već u 15. minutu Olajinka je iznudio penal, a precizan sa bele tačke bio je Katai, za vođstvo od 1:0.

A onda, neočekivani preokret u razmaku od samo 3-4 minuta! U 34. minutu meča Vlad Fratea donosi izjednačenje ekipi Akritasa, a već u 37. minutu potpuni preokret. Lazar Nikolić je izgubio loptu na desnoj strani, Tijerno ju je osvojio i nezadrživo krenuo ka kaznenom prostoru Zvezde, izbio je oči u oči sa Glazerom i preciznim udarcem po zemlji ga savladao za 1:2!

U igru su na početku drugog poluvremena ušli Popović, Milosavljević, Milunović, Mijailović, Šljivić, Knežević, Kabić, Mitrović i Kahvić, a teren su napustili Glazer, Dragović, Spajić, Kanga, Stamenić, Olanjinka, Katai, Lučić i Endiaje, a redinom drugog dela igre Nikolića i Radojevića zamenila su braća Mituljikić.

Na Zvezdino izjednačenje se čekalo do 60. minuta, kada je Knežević izveo slobodan udarac sa leve strane, Kahvić je zahvatio loptu na drugoj stativi, kratko je prosledio do Mitrovića, koji iz neposredne blizine pogađa za 2:2.

Napadala je Zvezda, pokušavala da stigne do trećeg gola, ali umalo joj se ponovilo nešto slično kao kod drugog gola rivala. U 81. minutu još jedna odlična kontra Akritasa, ali ovoga puta golman Popović je odlično reagovao.

I onda, na ulasku u finiš meča, Zvezda stiže do preokreta i pobede. Posle centaršuta Šljivića i velikog kiksa jednog odbrambenog igrača kiparskog tima, Knežević se najbolje snašao pred golom Akritasa, za konačnih 3:2.