PUKLA PETARDA NA MARAKANI: Zvezda deklasirala Novi Pazar (VIDEO)

12.03.2023. 16:49
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sadržajan susret.

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Novog Pazara rezultatom 5:1 u meču 26. kola Mozzart bet Superlige Srbije.

PRVENAC U DRESU ZVEZDE: Rakonjac doveo crveno-bele u vođstvo (VIDEO)

GROF O PERIODU SANKCIJA: Zaradim 500 maraka, a ona kod dilera vredi samo 250, igrao sam za polutke

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR 5:1 (2:1)

(Rakonjac 11, 82, Kanga pen 33, 73, Katai 77, - Majdevac pen 25)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Danilo Nikolić

Žuti karton: V. Nikolić (Zvezda)

Crvena zvezda (3-4-1-2): Borjan - Eraković (od 63. Azarov), Leković, Dragović - L. Nikolić, V. Nikolić (od 63. Srnić), Kanga (od 83. Mijatović), Prucev - Katai (od 79. Mitrović) - Rakonjac, Pešić (od 63. Ivanić)

Novi Pazar (4-3-2-1): Slavković - Pešukić, Kurdić, Rubežić, Jović (od 76. Zimonjić) - Radovac (od 59. Stanojlović), Momčilović, Ergelaš (od 60. Joksimović) - Bogdanovski, Đuričković - Majdevac (od 59. Mijić)

Iako je gost tokom većeg dela meča imao ili nerešen ishod ili zaostatak od jednog gola, u poslednjih 20 minuta doživeli su pravi krah i totalno kapitulirali pred crveno-belima.

Rano je šampion došao u vođstvo, a mrežu gostiju zatresao je Marko Rakonjac, već u 11. minutu. Bio je to njegov prvenac u dresu Zvezde, a u tome mu je asistencijom pomogao Gelor Kanga.

Nastavio je domaćin da napada, stvara šanse, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol Pazaraca.

U 24. minutu Aleksandar Dragović je igrao rukom u svom šesnaestercu, te je sudija pokazao na belu tačku i dosudio penal za gostujući sastav.

Precizan sa 11 metara bio je Majdevac, koji je bez problema matirao Borjana i poravnao na 1:1.

FK Crvena zvezda, FK Novi Pazar
FK Crvena zvezda, FK Novi Pazar / Izvor: MN Press

Poigravao se Zvezdin čuvar mreže, svega četiri minuta kasnije je izašao daleko od gola, gosti su pokušali da ga lobuju, ali je lopta završila pored stative.

U 33. minutu dosuđen je penal na drugoj strani. Arbitar Danilo Nikolić je uz pomoć VAR-a doneo odluku da Zvezdi dosudi kazneni udarac, pošto je igrač Pazara igrao rukom.

Odgovornost je preuzeo Gelor Kanga i ponovo doveo Zvezdu u vođstvo.

Malo je falilo da Novi Pazar izjednači. Ergelaš šutirao i savladao Milana Borjana, ali lopta pogađa stativu... Ostaje 2:1 za Zvezdu na odlasku na petnaestominutnu pauzu.

U drugom poluvemenu prava kanonada šampiona. Čak nova tri gola u mreži Novog Pazara za "petardu" crveno-belih.

Da stvar bude još zanimljivija, u prvih pola sata drugog poluvremena nije bilo pogodaka, a onda...

U 74. minutu Kanga je šutirao sa ivice šesnaesterca i loptu poslao ispod prečke za 3:1.

Nedugo zatim lob Kataija za još veću prednost Zvezde, a onda u 82. minutu Rakonjac drugim golom na meču stavlja tačku na velikih 5:1.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.