3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

ČEKALO SE 14 GODINA: Crvena zvezda posle penala osvojila Kup, crveno-beli konačno stigli do DUPLE KRUNE

25.05.2021. 17:57 22:08
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press
U velikom finalu pao je "večiti" rival Partizan.

Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije! Posle 120 minuta bez golova na stadionu "Rajko Mitić", crveno-beli su do trofeja stigli nakon boljeg izvođenja penala od Partizana, a čovek odluke bio je Milan Borjan.

PANTELIĆ SE OGLASIO NAKON "PUČA": Spreman sam za žestoku borbu - mafijaška hobotnica neće preuzeti srpski fudbal!

FLORENTINO ODLUČIO: Luki UGOVOR do 2022 uz smanjenu platu!

SKORO PA GOTOVO: Slavoljub Đorđević preuzima crveno-bele

Hrabro su crveno-beli otvorili meč na našem najvećem stadionu. Već posle 2. minuta Dijego Falćineli je imao prvu priliku na utakmici – Italijan je sa ruba šesnaesterca šutirao pored desne stative. Usledila je blaga inicijativa kluba iz Ljutice Bogdana, međutim konkretnih šansi nije bilo. Partizan je strpljivo čekao na svoj odgovor, Parni valjak je tražio pukotinu u odbrani šampiona Srbije, a upravo to se desilo u 15. minutu. Lazar Marković je sjajno pronašao mladog Nemanju Jovića koji sa nekoliko metara ne uspeva da lepo zahvati loptu, to je iskoristio Nemanja Milunović koji ispucava daleko u polje crno-belih. Devet minuta kasnije, ponovo je u centru pažnje bio Falćineli. Milan Gajić je uputio oštar centaršut u petarac, iskusni napadač je u padu kačio loptu, promene rezultata nije bilo. Najbolju priliku u prvom delu igre videli smo u 42. minutu. Identična kombinacija Gajića i Falćinelija, ovaj put Dijego je petom, sa nekoliko metara, ponovo uspeo da promaši čitav gol. Na pauzu se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Odlučnijie se krenuli domaći u nastavak susreta, inicijativa, veći posed lopte, sve je bilo na strani crveno-belih međutim, izglednih prilika nije bilo. Najbolju priliku u drugom delu utakmice imao je Nemanja Milunović. Visoki štoper je posle kornera Bena odlično skočio ali Stojković je bio na mestu.

Usledilo je dodatnih 30 minuta u kojima nismo videli ništa vredno pomena. Igrači obe ekipe su bili iscrpljeni, jednostvano, svi su čekali jedanaesterce.

Do treće serije penala bilo je 3:3, rutinski su sa 11 metara bili precizni crveno i crno-beli, a onda je na scenu stupio Milan Borjan. Kapiten Zvezde je odbranio udarce Jojiću i Štuliću. Reprezentativac Kanade je svojim bravurama doneo trofej Kupa klubu iz Ljutice Bogdana posle 12 godine, a "duplu krunu" od sezone 2006/07.

KRAAAAJ!
Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije, junak crveno-belih je Milan Borjan sa dva odbranjena penala. Rezultat na kraju bio je 4:2.
NESVAKIDAŠNJA SITUACIJA!
Stojković je dobio drugi žuti karton nakon sukoba sa Krstovićem. Videćemo ko će stati na gol Partizana.

Posle tri serije rezultat je 3:3.
120. minut
Gledaćemo penale na Marakani.
111. minut
Urošević ne može da nastavi zbog povrede, njega je zamenio Živković.

106. minut
Stevanović menja Zdjelara.

POČEO JE DRUGI PRODUŽETAK!

105. minut
Kraj prvog produžetka.
105. minut
Borjanu je ispala lopta iz ruke, Šćekić je to želeo da iskoristi, ali Gobeljić je sa gol-linije ispucao loptu. Bila je ovo najbolja šansa za Parni valjak.

104. minut
Srnić je neprecizan iz izgledne situacije, a Aleksandar Stanojević dobija žuti karton zbog prigovora. Trener crno-belih tražio je faul nad Lutovcem.

101. minut
Umesto Bena na terenu je Krstović.

92. minut
Loš udarac Natha sa 25 metara.
POČEO JE PRVI PRODUŽETAK!
KRAJ REGULARNIH 90 MINUTA!
Gledaćemo produžetke na Marakani. Crvena zvezda - Partizan 0:0.
90. minut
Igraće se još 3 minuta.
88. minut
Mladi Štulić menja Holendera.

87. minut
Nesmotren start Gobeljića nad Lutovcem. Desni bek dobija žuti karton.

85. minut
Žuti karton nakon starta nad Ivanićem zaradio je Miljković.

78. minut
Nikolić nije iskoristio odličnu priliku! Ben je ubacio u peterac, a šut Italijana blokira Urošević.

76. minut
Najbolja situacija u drugom poluvremenu! Milunović je sjajno skočio nakon kornera Bena - Stojković je bio na mestu.

72. minut
I Stanojević reaguje. Na terenu su Lutovac i Natho, na klupu su se preselili Lazar Marković i Nemanja Jović.

72. minut
Dvostruka promena kod domaćih. Srnić i Gobeljić menjaju Gajića i Kataija.

66. minut
Veljko Nikolić menja Gelora Kanga.

66. minut
Nesporazum Borjana i Pankova je mogao skupo da košta crveno-bele. Samo korner za Partizan.

61. minut
Javnu opomenu dobija i Ben. El Fardu je nepropisno faulirao Uroševića.

61. minut
Lazar Marković dobija žuti karton zbog prigovora.

60. minut
Loše je sa 10-tak metara opalio Katai. Popularni "Magiko" je prilično neprecizan.

59. minut
Šćekić je nakon kornera Jojića zapretio glavom - visoko preko prečke.

50. minut
Krenula je Zvezda znatno ofanzivnije, međutim, konkretnih šanse nema.

IZMENA!
Bojan Ostojić menja Svetozara Markovića zbog povrede.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda - Partizan 0:0.

42. minut
Neverovatno da ovo nije gol! Gajić je ponovo odlično uputio oštru loptu u peterac, a Falćineli petom, treći put večeras neprecizan.

37. minut
Ponovo je u centru pažnje bio mladi Jović. Ovoga puta ofanzivac sa 10-tak metara šutira prilično neprecizno.
33. minut
Kataijev pokušaj iz slobodnog udarca završava pravo u Stojkovića.
31. minut
Jović je imao fantastičnu šansu! Mladi ofanzivac je sa nekoliko metara od gola Borjana loše šutirao, Milunović je rutinski otklonio opasnost.

24. minut
Kakva prilika za Crvenu zvezdu! Gajić je ubacio oštru loptu u peterac, a Falćineli iz neposredne blizine šutira pored gola.

22. minut
Prilično je mirno na terenu stadiona "Rajko Mirić". Gledamo pravo nadmudrivanje, oprezno je sa obe strane.

15. minut
Jović je raspalio sa 30-tak metara - Borjan krajnjim naporom brani.

13. minut
Partizan se oslobodio početnog pritiska domaćih. Sve više se igra na polovini Zvezde.

7. minut
Mirko Ivanić je uhvatio volej sa distance, međutim, jedan od najboljih iz redova crveno-belih je bio neprecizan.

2. minut
Prvo uzbuđenje na meču! Falćineli je šutirao sa 13-14 metara, udarac odlazi pored desne stative.

UTAKMICA JE POČELA!
ZAGREVANJE!
Fudbaleri Partizana su na terenu najvećeg stadiona u Srbiji.
SASTAVI!

Crvena zvezda:
Milan Borjan (K) - Milan Gajić, Radovan Pankov, Nemanja Milunović, Milan Rodić - Seku Sanogo, Gelor Kanga - El Fardu Ben, Mirko Ivanić, Aleksandar Katai - Dijego Falćineli.
Partizan:
Vladimir Stojković (K) - Aleksandar Miljković, Slobodan Urošević, Svetozar Marković, Igor Vujačić - Saša Zdjelar, Aleksandar Šćekić - Miloš Jojić, Nemanja Jović, Lazar Marković - Filip Holender.

TEMA DAMA
Kako navode mediji, Aleksandar Dragović je novi fudbaler crveno-belih, a čak se pojavila fotografija na kojoj je u majici sa obeležjima srpskog šampiona. Više o tome pročitajte na sledećim linkovima.

VIDITE ŠTA SE DEŠAVA NA MARAKANI: Da zaplaše Partizan pred finale - Dragović PROŠAO PREGLEDE (FOTO)

SPREMILI MU ZVEZDINO ODELO: Vidite KAKO Dragoviću stoji crveno-belo! Grb na grudima ZVUČNOG pojačanja (FOTO)

IZJAVA
I šef stručnog štaba Crvene zvezde Dejan Stanković imao je šta da kaže.

- Taj neki pritisak da pobediš je prošao. Ovo je pritisak zadovoljstva, da začiniš sezonu kako si igrao celu, da izgleda fenomenalno. Ne može bolji protivnik nego Partizan, derbi. To nosi svoju priču, nikad ne možeš da ga proceniš. Svaki derbi je istorija, tako će biti i danas. Ništa posebno nisam spremao. Poznajemo se, i oni nas i mi njih. Ne možemo da ih iznenadimo, sem nekih sitnica. Radili smo na prekidima, prošli derbi je rešio baš prekid. Ja očekujem isti Partizan, koji u srednjem bloku se dosta organizovano brani. Morate da pitate Saleta koliko je njemu značio Asano, statistika govori koliko je dobar igrač, golovi i statistika sve govore. Mi ćemo da se fokusiramo na nas - istakao je popularni Mister.

IZJAVA
Trener Partizana Aleksandar Stanojević optimističan je pred početak meča.

- Presrećan sam što ću biti deo te utakmice. Spremni smo i motivisani da napravimo dobar rezultat i obradujemo naše navijače - rekao je Stanojević.