ZVEZDA SLAVILA PROTIV ZENITA: Bahar ima razloga za optimizam!

04.07.2023. 20:51
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Pripreme u punom jeku.

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su startovali na turniru u Sankt Petersburgu. Oni su večeras pred 17.770 gledalaca savladali domaći Zenit sa 2:1 i pokazali da trener Barak Bahar već uspeva da sprovede svoje zamisli kada je način Zvezdine igre u pitanju.

KOŠ ZA SREĆU JE ČISTA SREĆA: Poznati nizali poene, a Fondacija Mozzart donirala milion i po dinara za porodicu Rajković

ŠMEKERSKI POTEZ RUSA: Užičko kolo dočekalo Zvezdu u Sankt Peterburgu (VIDEO)

”DULJAJ ME ZVAO SVAKE NEDELJE”: Kanute otvorio karte po dolasku u Partizan - ”Zovu me i Pogba”

Posle dvadesetak minuta ravnopravne igre, Zenit je počeo da vrši snažan pritisak pred Zvezdinim golom. Stvorili su domaći nekoliko odličnih prilika, ali novi čuvar mreže srpskog šampiona Omri Glazer je pokazao svoje kvalitete sa dve izvanredne intervencije.

Na isteku prvih pola sata igre inicijativa Zenita je oslabila, a Zvezda je na drugoj strani odmah pripretila i, makar na prvi pogled, iznudila jedanaesterac, kada je Kasijera faulirao Olajinku. Ali, posle provere u VAR sobi, ispostavilo se da je Olajinka bio u ofsajdu i od penala nije bilo ništa.

Ipak, što je tada propušteno, nadoknađeno je već u 40. minutu kada je odbrana Zenita matirana u četiri poteza. Kanga je počeo akciju, nastavio Olajinka koji je prebacio loptu na levu stranu odakle Stefan Mitrović odlično centrira za Mirka Ivanića koji udarcem glavom šalje loptu u levu stranu gola Zenita - 1:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, posle čega je bilo i dosta izmena na obe strane.

Zenit je izjednačio u 63. minutu. Vasiljev je sa leve strane ušao u Zvezdin kazneni prostor, podigao je glavu i uočio Keiroša kome su Zvezdini defanzivni ostavili previše prostora, a on to koristi i preciznim udarcem sa nekih 13-14 metara pogađa desnu stranu Zvezdinog gola - 1:1.

Ipak, finiš meča pripada Crvenoj zvezdi koja je posle akcije mladog Šljivića preko Kingsa Kangve iznudila jedanaesterac kod koga nije bilo ničeg spornog.

Sa bele tačke je šutirao Žan-Filip Kraso, smireno, elegantno je poslao loptu u donji desni ugao, a protivnički čuvar mreže se nije ni pomerio - 2:1, pobeda Crvene zvezde.

Sledeću utakmicu crveno-beli će igrati za četiri dana protiv Nefčija.