20°C
23.05.2024.
117.1121
108.1667

BURNO PRVO I SLABO DRUGO POLUVREME: Zvezda osvojila tri boda u duelu sa Kragujevčanima

12.05.2024. 17:24
Crvena zvezda - Radnički 1923
Crvena zvezda - Radnički 1923 / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Radnički iz Kragujevca u utakmici 35. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su slavili sa 3:2, a interesantno je da su svi golovi viđeni u prvom delu.

Fenomenalno prvo poluvreme je viđeno na stadionu “Rajko Mitić”. Povela je Zvezda preko Šerifa Endijaja koji je petom zatresao mrežu gostiju.

Radnički je izjednačio četiri minuta kasnije. Strelac je bio Vasilije Đurić.

Nakon toga je samo za šest minuta od 29. do 35. Crvena zvezda preko Hvanga i Šerifa Endiaja došla do dva gola prednosti.

Ipak, ni to nije bio konačan rezultat u prvom delu. Viždi Sali je u 39. minutu naterao Omrija Glazera da po drugi put u meču vadi loptu iz mreže.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1923 3:2 (3:2)

Strelac: Endiaj 19, 29, Hvang 35. - Đurić 23, Viždi 39.

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Nenad Minaković

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić, Stamenić (od 56. Mimović), Kanga (od 56. Šljivić), Olajinka, Hvang, Ivanić (od 74. Katai), Endijaj (od 74. Kraso). Trener: Milojević.

RADNIČKI: Leković, Ćosić (od 46. Milošević), Mitrović, Šerbečić, Dadić (od 46. Pecelj), Vidović (od 46. Aleksić), Đurić (od 67. Bukumira), Vižđi (od 67. Bevis), Vidosavljević, Gluščević, Ivelja. Trener: Dudić.

Nije mnogo pao tempo u nastavku, ali šansi praktično i danije bilo, pogotovo kada se uporedi sa prvi delom. Verovatno zato što je rezulatat odgovara starom/novom šampionu, pa izabranici Vladana Milojevića nisu hteli da rizikuju previše.

Zvezda je uspela da dođe do tri boda, a Radnički nije uspeo da dođe do rezultata koji ih bi ih pogurao u borbi za odlazak u Evropu.

Kako je tekao meč možete pročitati ovde.

KRAJ - 3:2

Gotov je meč. Zvezda je pobedila.

80'

Velika prilika za domaće

Pucali su Šljivić i Katai, ali nije došlo do promene rezultata.

74'

Daleko neinteresantije drugo poluvreme

U nastavku ima ritma, ali nema mnogo prilika za gol. Umesto Mirka Ivanića je ušao Aleksandar Katai, a Žan Filip Kraso menja Šerifa Endiaja.

60'

Šutirao je Mimović

Desni bek domaćih je ušao u šesnaesterac, ali je izblokiran njegov šut.

56'

Dvostruka izmena kod Zvezde

Ušli su Mimović i Šljivić, a izašli su Stamenić i Kanga.

51'

Šansa za Endiaja

Imao je priliku za treći gol napadača Zvezde, ali nije bio precizan.

46'

Tri izmene kod gostiju

Radnički je počeo u nastavku sa tri promene. Izašli su Dadić, Vidović i Ćosić, a ušli su Milošević, Aleksić i Pecelj.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 3:2

Probao je Kanga iz slobodnjaka u zasutavnom vremenu, ali lopta je otišla preko gola.

39'

Crvena zvezda - Radnički 1923 3:2

Ne daju se gosti. Viždi Sali je smanjio rezultat na 3:2.

35'

Crvena zvezda - Radnički 1923 3:1

Novi gol Zvezde. Posle fenomenalne akcije Olajinke pogodio je Hvang.

33'

Novi šut u okvir gola Radničkog

Lepo je prošao Ivanić, a Mijailović je šutirao, ali pravo u Lekovića.

29'

Crvena zvezda - Radnički 1923 2:1

Opet vodi Zvezda. Šefir Endiaj je postigao drugi gol. Ovoga puta glavom posle centaršuta Olajinke.

28'

Pokušao je Hvang

Korejac je šutirao sa velike udaljenosti, ali nije bio precizan.

23'

Crvena zvezda - Radnički 1923 1:1

Kratko je trajala radost domaćih. Vasilije Đurić je posle centaršuta Gluščevića poravnao rezultat.

19'

Crvena zvezda - Radnički 1923 1:0

Povela je Crvena zvezda. Borbeni Srđan Mijailović je oteo loptu na ivici šesnaesterca upitio je kao Endiaju koji je petom sproveo u mrežu.

12'

Sreća je bila uz Kragujevčane

Srđan Mijalović je šutirao iz daljine. Zakačila je nekoga na puta ka golu, ali je završila tik pored gola.