ZVEZDA RUŠI SVE PRED SOBOM: Pešić OBASJAO Bačku Topolu, TSC se ispromašivao (VIDEO)

07.03.2023. 20:06
Aleksandar Pešić
Aleksandar Pešić / Izvor: MN Press

Napadač crveno-belih dvostruki strelac.

Fudbaleri Crvena zvezde savldali su TSC sa 2:1 (1:0) u derbiju 25. Kola Superlige. Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Aleksandar Pešić koji kaznio brojne promašaje ekipe iz Bačke Topole.

Utakmica na TSC Areni imala je krajnje neuobičajan početak. Već u četvrtom minutu nestalo je struje zbog kvara na trafo stanici. Usledio je prvo prekid od pet, a zatim od skoro 40 minuta. U pomoć je priskočio agregat, a utakmica je nastavljena uz pristanak predstavnika obe ekipe.

PREKID U BAČKOJ TOPOLI: Sudija povukao igrače sa terena na meču TSC - Crvena zvezda

SUDIJA ŽIVKOVIĆ OŠTETIO PARTIZAN: Nišliju ČEKA KAZNA zbog Erakovića

BIO JE LEGENDA, ALI OČIGLEDNO NIJE FUDBALSKI ZNALAC: ada se svi smeju njegovoj izjavi (VIDEO)S

Na stadionu TSC-a već u četvrtom minutu nestalo je struje zbog kvara na trafo stanici. Usledio je prvo prekid od pet, a zatim od skoro 40 minuta. U pomoć je priskočio agregat, a utakmica je nastavljena uz pristanak predstavnika obe ekipe.

Crvena je povela u prvom pravom napadu. Igrao se 18. minut.  Dobar pas je dobio Aleksandra Pešić od Gejlora Kange,a zatom pobegao svojim čuvarima i onda spoljnom je na efektan način savladao golmana TSC.

Čim su primili gol izabranici trenere Žarka Lazetića krenuli su u ofanzivu. Ređale su se šanse tima iz Bačke Topole. Najpre je odlično šutirao Đakovac, da bi u 26. minutu Milsavljević promašio zicer sa pet metara.

Imao je sjajnu šnasu TSC i u 35. minutu. Posle kornera Stojić je bio sam na drugoj stativi, gađao je Ratkova, ali je Dragović spasao čist gol.

I u samoj završnici prvog poluvremena Ratkov je propustio sjajnu priliku da savlada Borjana. A zatim je mladi Leković požrtvovanom intervencijom spasao siguran gol.

Crvena zveda povećala vođstvo već na startu drugog poluvremena. Ponovo je strelac bio Aleksandar Pešić. Ovoga puta asustirao je Argentinac Vigo.

TSC je psihički pao, ali je ipak uspeo da se uzdigne i smanji u 70. minutu. Petar Ratkov iskoristio sjajno dodavanje Ilića išao na Borjana i zakucao loptu u mrežu.

Tražili su penal domaćini, nešto kasnije, ali je utisak da je Rartkov prelako pao u šesnestercu crveno-belih.

Mogla je Crvena zvezda mnogo pre poslednjeg zvižduka sudije Milanovića koji predužio drugo počuvreme za skoro 10 minuta da reši sve dileme. Velike prilike za treći gol propustili su imenjaci Katai i Pešić.

TSC - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

STRELAC: Ratkov 70 - Pešić 18, 46

STADION: TSC Arena

GLEDALACA: 4.500

SUDIJA: Miloš Milanović

TSC: V. Ilić - Cvetković, Stojković (od 74. Mirčevski), Stojić, Ćalušić, Petrović - Đakovac, Radin (od 78. Kuveljić), Milosavljević (od 74. Vukić) - L. Ilić (od 89. Seke), Ratkov,

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Leković, Dragović, Rodić (od 84. Prucev) - Mijailović, Kanga (od 69. Katai) - Bukari (od 84. Srnić), Kangva(od 54. Nikolić), Mitrović (od 69. Azarov) - Pešić.

BONUS GALERIJA:Pogledajte kako izgleda Edurne, devojka Davida De Hee