ČUDO NEVIĐENO: Barsa gubila 2:0 do 88. minuta, a onda je dala 5 komada (VIDEO)

04.02.2021. 08:41
Đordi Alba i Lionel Mesi
Đordi Alba i Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Filmski preokret Katalonaca.

Upornost se često isplati, pogotovo kada su umetnici u pitanju. Potvrdili su ovu konstataciju i fudbaleri Barselone koji su prošli u polufinale Kupa kralja pobedom u gostima nad Granadom rezultatom 5:3 (2:2, 0:1).

OGREŠILI SE O VIDIĆA? Fernandeš najbolje januarsko pojačanje u istoriji Premijer lige

DEKI PRELOMIO: Zvezda poslala spisak igrača za Milan, rešena VELIKA dilema, sa ili bez NJEGA

U VEST HEMU ODLUČILI: Pojačanje stiže iz Barselone (FOTO)

Katalonski gigant je prošao u narednu rundu kupa posle neviđene drame, pošto su Mesi i ekipa gubili do 88. minuta sa 2:0, a onda su Antoan Grizman i Đordi Alba u drugom minutu nadoknade uveli meč u produžetak.

Bilo je to zadovoljenje kosmičke pravde, pošto je Barsa igrala “viktorije” pred golom Granade, promašivala nemoguće, pogađala preku, stativu, a golman domaćina Eskandeli činio čuda pred mrežom. Posle 120 minuta Barsa je imala 30 pokušaja ka golu, 30 koji su išli u okvir, ali su i pored impresivne napadačke statistike prošli dalje kroz iglene uši.

Pošto su golovi Kenedija (33. minut) i Roberta Soldada (47) anulirani pred sam fajront, usledili su produžeci. Grizman je u 100. minutu doneo prednost gostima, ali je 180 sekundi kasnije Fede Viko iz penala vratio meč na početak.

A, onda je Barsa za pet minuta rešila sve nedoumice. Prvo je Frenki De Jong matirao golmana Granade u 108. minutu, da bi Alba drugim pogotkom stavio tačku na uzbudljivu utakmicu.

Bio je to gol kao u filmovima. Grizman je spoljnom prebacio loptu na levu stranu, a levi bek je takođe spoljnom iz prve poslao raketu u mrežu kluba iz Andaluzije. Akcija kakvu smo gledali na TV iz perioda brazilskih mađioničara Pelea i Garinče.

Barsa se tako pridružila Sevilji i Levanteu u polufinalu, a poslednji učesnik završnice Kupa Kralja biuće poznat u četvrtak, kada Betis dočekuje Atletik Bilbao.

Pogledajte kako izgleda Natalija Guilter, fudbalerka iz Brazila.