DEBI IZ SNOVA: Markec POBEDOM krenuo u novom KLUBU!

25.02.2018. 18:03
Lazar Marković
Lazar Marković / Izvor: MN Press

Srpski internacionalac dobio šansu u drugom poluvremenu.

Posle odlaska iz Liverpula, bivši reprezentativac Srbije "skrasio" se, na pozajmici, u Belgiji. Novi klub nekadašnjeg igrača Partizana, Anderleht, slavio je na "Konstant van den Štoku" protiv Muskrona u pravoj goleadi - 5:3 (2:0).

ĐUKIĆ: Imamo problem u napadu (FOTO)

OPŠTI HAOS NA TVITERU! Grobari ZAGRMELI zbog IZMIŠLJENOG penala, a onda su se UMEŠALE Delije (FOTO)

Lazar Marković / Izvor: Profimedia

Sve je ličilo na rutinsku pobedu višestrukog prvaka ove zemlje, pošto je Anderleht imao ubedljivih 4:1, ali je do kraja morao da strepi za nova tri boda. Poveli su u 26. minutu, strelac je bio Morioka, da bi u nadoknadi prvog dela Teodorčik sa penala udvostručio prednost.

U drugom poluvremenu Poljak Teodorčik se još dva puta upisao u strelce i za samo četiri minuta rešio pobednika u Briselu. Na 4:2 smanjio je Avoniji u 70. minutu, da bi nedugo posle tog gola na teren kročio Lazar Marković. Popularni "Markec" ušao je umesto Svena Kumsa i debitovao pobedom u novom klubu. Na vatreno krštenje u Anderlehtu, bivši igrač Fenerbahčea, Benfike i Hala čekao je gotovo mesec dana, budući da njegova fizička pripremljenost nije zadovoljavala stručni štab ekipe iz Brisela.

JOKANOVIĆ: Mitrović mora biti zadovoljan svojom partijom

Rezervista Van Durmen je postigao gol za 4:2, da bi Mezage smanjio na 4:3, ali je sve dileme u 90+2. minutu otklonio dvostruki strelac Morioka. Osim Markovića, za Anderleht su seo meč odigrali Ivan Obradović i Uroš Spajić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.