DERBI ”DELA MADONINA”: Lautaro SRUŠIO posrnuli Milan!

05.02.2023. 23:21
FK Inter
FK Inter / Izvor: Profimedia
Inter je gazda u gradu mode...

Fudbaleri Intera savladali su Milan kao nominalni domaćini sa 1:0 u velikom gradskom derbiju koji je odigran u sklopu 21. kola italijanske Serije A.

JOVIĆ JEDNOM SPASAO FIORENTINU: Ipak, drugi put nije mogao! Bolonja slavila

LA LIGA: Barselona iskoristila kiks Reala i sve su bliži tituli

TERAJ GA ... Vlahović PSOVAO poput KOČIJAŠA! Nije ni slutio da će biti snimljen (VIDEO)

Potpuno zasluženo su Neroazuri savladali najvećeg rivala. Iako „minimalac“ to možda ne odslikava, domaći tim je sve vreme bio kvalitetniji i konkretniji.

Pored odlučujućeg pogotka, iz 34. minuta, još dva puta je Inter zatresao mrežu Milana, ali golovi Lautara i Romelua Lukakua nisu priznati zbog ofsajda i prekršaja.

Podatak da Rosoneri nisu uputili udarac u okvir gola, a da su prvi šut na utakmici imali tek posle sat vremena igre, najbolje opisuje dešavanja na terenu Đuzepe Meaca stadiona.

Potpuno se raspao aktuelni šampion, koji nije ni bleda senka prošlosezonskog tima. Naročito je to bio slučaj u prvom poluvremenu završenom sa nula šuteva i posedom od svega 27 odsto.

Poslendja dva poraza od Lacija (0:4) i Sasuola (2:5) su ukazivala da je ekipa Stefana Piolija u krizi, ali se ne pamti kada je bila ovako loša.

A daleko od toga da je i Inter briljirao. Može sastav Simonea Inzagija mnogo bolje od prikazanog u derbiju. Ipak, i ovakav je bio više nego bolji od posrnulog protivnika.

Inter na drugom mestu Serije A ima 43 boda, 13 manje od lidera Napolija. U sledećem kolu gostuje Sampdoriji 13. februara.

Milan je šesti sa 38 poena, a izlazak iz krize tražiće protiv Torina pred svojim navijačima 10. februara. Mora Pioli da pronađe način da zaustavi pad koji traje od početka godine.

Na osam mečeva Rosoneri imaju samo jednu pobedu, pet poraza (računajući i ispadanje iz kupa) i dva remija.