DOBRO VEČE ZA ENGLEZE: De Brujne probio Čolov bedem, Liverpul zna sa Portugalcima (VIDEO)

05.04.2022. 22:55
Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters

Redsi stekli kapitalnu prednost.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Ateltiko Madrid (1:0) na Etihadu, dok je Liverpul slavio na gostovanju u Lisabonu protiv Benfike (3:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

KAKAV ČOVEK: Suarez stigao na stadion Sitija, a onda OVO uradio! Snimak obišao planetu (VIDEO)

DOSTA JE BILO: Iguain završava karijeru

Mesi najgori u Evropi, Hrvat odmah iza njega

Izabranici Pepa Gvardiole uspeli su da na revanš u Madrid odu sa minimalnom prednošću. Strelac jedinog pogotka je bio Kevin De Brujne. Trenutak odluke se dogodio u 70. minutu, kada je Belgijanac iskoristio sjajan pas Fodena i mirno prevario Oblaka.

Građani su tokom svih 90 minuta imali terensku inicijativu, dok se Atletiko odlučio da šansu traži iz kontre.

Pored datog gola, gotovo da nisu ozbiljnije pripretili domaći, najbolju priliku je imao takođe De Brujne, ali je njegov udarac u 81. minutu izblokiran.

Jorgandžije nisu uspele da stvore neku izgledniju priliku pred golom Engleza.

Fudbaleri Liverpula ponovo su dokazali da im leže portugalske ekipe. Redsi su do prednosti stigli u 17. minutu, korner je izveo Robertson, a Konate se samo poklonio na drugoj stativi.

Domaći su imali priliku da dođu do poravnanja u 33. minutu, kada je Nikolas Otamendi šutirao glavom posle kornera, ipak je bio za malo neprecizan. Taj promašaj gosti su kaznili samo minut kasnije, Mane je završio sjajnu akciju, posle asistencije Dijaza.

U nastavku je Benfika uspela preko Nunjeza da smanji rezultat u 48. minutu, da bi Dijaz u samoj završnici meča postavio konačnih 1:3, pred revanš u Liverpulu.

U sredu od 21 čas se igraju druga dva četvrtfinalna para: Čelsi - Real Madrid i Viljareal - Bajern.