15°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

DRAMA U GRUPI H: Čelsi šokiran u Rusiji, Zenit u 94. minutu obezbedio Juventusu prvo mesto (VIDEO)

08.12.2021. 20:52
Moise Ken
Moise Ken / Izvor: Profimedia
Stara dama slavi Ozdoeva.

Fudbaleri Zenita i Čelsija remizirali su u Sankt Peterburgu rezultatom 3:3 (2:1) i tako završili grupnu fazu Lige šampiona. Uzbudljivom finišu utakmice na Gazprom areni najviše se obradovao Juventus koji je ovim epilogom završio na prvom mestu grupe "H".

SLAVNI ITALIJAN POSLAO PORUKU STAROJ DAMI: Juventusu je potreban Dušan VlahovićlUzbu

SLAVNI ITALIJAN POSLAO PORUKU STAROJ DAMI: Juventusu je potreban Dušan Vlahović

REŠENJE ZA KREACIJU: Povratak Ljajića!

UDINEZE OTPUSTIO TRENERA: U Zvezdi strahuju, da li je Stanković naslednik? (FOTO)

Plavci su odlično otvorili meč, Timo Verner je već u 2. minutu zatresao mrežu Mikaila Keržakova. U razmaki od samo tri minuta Zenit je preokrenuo stanje na terenu. Prvo je u 38. minutu pogodio Klaudinjo, a onda je u 41. precizan bio Serdar Azmun.

Drugo poluvreme počelo je očekivano, dominacijom Čelsija. Ovakav vid igre doneo je rezultat u 62. minutu kada je Romelu Lukaku izjednačio na 2:2. Timo Verner je svojim drugim golom u 85. minutu doneo veliko slavlje londonskom klubu, slavili su puleni Tomasa Tuhela prvo mesto u grupi.

Međutim, usledio je "hladan tuš" u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Precizan sa ivice šesnaesterca bio je Magomed Ozdoev.

Juventus je na svom stadionu rutinski savladao Malme sa 1:0. Mogla je Stara dama da slavi ubedljivije, ali je golman švedske ekipe Ismael Dijavara odigrao utakmicu karijere.

Jedini pogodak na meču viđen je 18. minutu, a strelac je bio Moise Ken.

Italijanski gigant je zahvaljujući hrabroj partiji Zenita obezbedio prvo mesto u grupi, Čelsi u nokaut fazu ide sa druge pozicije, dok je se ruska ekipa plasirala u Ligu Evrope.

Najnovije vesti iz fudbala pročitajte OVDE.