24°C
28.05.2024.
117.1153
107.6427

ŠTA TO URADI KUPERU: Slavni Argentinac izvršio NEPRAVILNU izmenu i zbog toga neće ići u Katar

16.11.2021. 15:21
Hektor Kuper
Hektor Kuper / Izvor: Profimedia

Neverovatno.

Fudbalska reprezentacija Demokratske Republike Kongo plasirala se u baraž za plasman na Mundijal u Kataru, ali joj preti izbacivanje iz takmičenja zbog administrativne greške.

PROCURIO SNIMAK: Kada mu je Radonjić prišao, Ronaldo uradio nešto što je opet sve zgrozilo (VIDEO)

"NE ZNAM ŠTA JE RADIO SUDIJA" Savićević prokomentarisao pobedu Srbije BEZ IKAKVOG UVIJANJA

SKANDAL NA LA LUŽU: Ronaldo NAPAO selektora Santoša (VIDEO)

U finišu meča u kome je DR Kongo savladao Benin sa 2:0 selektor domaće ekipe Argentinac Ektor Kuper napravio je grešku, jer je zaboravio da prema novim pravilima sme da promeni petoricu igrača, ali u samo tri različita intervala.

Kuper je menjao igrače četiri puta - u 63. minutu, 77, 84. dok je poslednju izmenu napravio u 90. minutu. Grešku tokom meča niko nije primetio, ali su gosti iz Benina posle meča uložili zvaničnu žalbu FIFA i očekuju da će utakmica biti rešena u njihovu korist službenim rezultatom, čime bi izborili plasman u završnu rundu kvalifikacijaza Mundijal.

DR Kongo je jedini put na Svetskom prvenstvu igrao 1974. godine pod imenom Zair, upisali su tri poraza, a od Jugoslavije su izgubili sa 9:0.