FAVORITI DOMINANTNI: Brazil i Argentina uspešni u kvalifikacijama ha SP!

SrbijaDanas
Fudbalska reprezentacija Brazila
Fudbalska reprezentacija Brazila / Izvor: Profimedia

Uspešan start.

U Južnoj Americi nastavljene su kvalifikacije za Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Brazil i Argentina su slavili sa po 2:0, dok su Paragvaj i Bolivija odigrali 2:2.

FIFA ODLUČILA: Svetsko prvenstvo u Kataru ipak na zimu

OVO JE JEDAN CRN DAN: Joakim Lev se slomio na konferenciji za štampu

LIGA NACIJA: Španci PONIZILI Nemce! Hrvati SLAVILI i pored PORAZA u Splitu

I Brazilci i Argentinci su gostovali ali ih to nije sprečilo da upišu trijumfe. Posle četiri kola na tabeli vodi “Selesao” sa maksimalnim učinkom, a slede “Gaučosi” sa deset, Ekvador sa devet, Paragvaj i Urugvaj sa po šest. Čile je šesti sa četiri. Na Mondijal idu četiri prva tima, a u baraž ide peti.

Brazil je pobedio Urugvaj sa 2:0, a meč u Montevideu bio rešen već u prvom poluvremenu. U 33. minutu strelac je bio Artur, a u 45. i Rišarilson. To je bilo dovoljno za četvrtu pobedu u kvalifikacijama.

Inače, ovaj duel je obeležilo i neigranje Nejmara, Felipea Kutinja, Fabinja, Davida Neresa… Oni su povređeni, Kazemiro i Militao imaju korona virus, ali i su i Urugvajci bili bez Luisa Suareza koji je takođe pozitivan na COVID-19. Iako Urugvajci nisu postigli gol, imaju za čime da žale. U prvom poluvremenu, dva puta su pogađali prečku (Darvin Nunjez i Dijego Godin), a u 70. minutu Edinson Kavani je dobio crveni karton. Samo sedam minuta kasnije poništen im je i gol, zbog ofsajda, posle VAR intervencije.

Na “Nacionalnom stadionu” u Limi, posao u duelu Peru – Argentina je bio završen takođe u prvih 45 minuta. Tačnije u 28. Nikolas Gonzales je pogodio u 17, a Lautaro Martinez u 28.

Pobednika nije bilo jedino u okršaju Paragvaja i Bolivije. Gosti su krajem prvog poluvremena uspeli i da povedu sa 2:1, iako su gubili sa 1:0. Ipak, u 72. minutu Alehandro Romero je izjednačio na konačnih 2:2. Napadač Njujorka je tako svom timu obezbedio šesti bod, dok je Bolivija konačno uspela da se pomeri sa nule. Sada je poslednja, na desetom mestu samo sa tim bodom. Ispred nje je samo takođe pominjani Peru koji takođe ima jedan bod.