FINALE PLEJ-OFA: Jokanović i Mitrović u PREMIJER LIGI! (FOTO)

26.05.2018. 19:55
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Meč odigran na Vembliju.

Fulam svali Slavišu Jokanovića i Aleksandra Mitrovića! Londonski klub je u finalu plej-ofa za popunu Premijer lige odigranom na Vembliju golom Toma Kernija pobedio Aston Vilu 1:0 i tako se posle četiri godine vratio u englesku elitu. Predvođen srpskim menadžerom, nekadašnjim trenerom Partizana, Fulam se plasirao u elitu, a Jokanović je sa belo-crnima ponovio uspeh koji je napravio sa Votfordom, klubom sa kojim se takođe plasirao u elitu.

STRAVA I UŽAS! Fudbaler ubio devojku pa SEBE! (FOTO)

PRAVO NIOTKUDA: Partizan dobio dva VEOMA NEZGODNA rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope (FOTO)

Fulam je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, pa je zasluženo na odmor otišao sa golom prednosti. Strelac gola za Jokanovićevu ekipu bio je Tom Kerni. Talentovani 18-godišnji Rajan Sesenjon je odlično prošao kroz rupu u odbrani Aston Vile i proturio loptu do Toma Kernija koji je preciznim udarcem matirao golmana kluba iz Birmingema Džonstona. Bio je to za istorijski prvi gol Fulama na Vembliju, a Sesenjon je učestvovao u svih golovima Fulama u plej-ofu, pa ne čudi što ga prate najbogatiji engleski i španski klubovi.

PALA ODLUKA: Orlovi DOČEKUJU Nemačku van Beograda (FOTO)

POVRATAK LEGENDE: Učesnik Olimpijade u Moskvi,šampion i stvaralac, ponovo u srpskoj košarci

Slaviša Jokanović
Slaviša Jokanović / Izvor: Reuters

BOMBA SPREMNA DA EKSPLODIRA NA MARAKANI: Ostao je da se ispuni još OVAJ uslov (FOTO)

Aston Vila je tek u drugom poluvremenu zaigrala dobro. Odličnu šansu da izjednači Vila je imala u 59. minutu, ali je udarac Džeka Griliša sa desetak metara odlično odbranio golmana Fulama. Od 70. minuta Fulam je igrao sa desetoricom na terenu, pošto je Denis Odoji isključen zbog druge javne opomene. Mitrović je imao šansu da prelomi meč u 74. minutu, ali je njegov udarac sa šest metara izblokirao defanzivac kluba iz Birmingema. Fulam je odoleo i sa igračem manje do kraja meča i zasluženo proslavio plasman u elitu. Samim plasmanom u Premijer ligu Fulam će zaraditi najmanje 80 miliona evra, a u narednih nekoliko dana znaće se da li će u klubu ostati Jokanović i Mitrović.