IZNENAĐENJE U LA LIGI: Almerija prvi put u istoriji savladala Barselonu

26.02.2023. 21:01
FK Almerija
FK Almerija / Izvor: Reuters

Strelac jedinog gola Ture u 24. minutu.

Favorit je bila Barselona na gostovanju Almeriji i svi su očekivali da upiše još jedan trijumf, ali su Rohiblankosi uspel ida naprave iznenađenje i prvi put u istoriji savladaju Katalonce sa 1:0. Ovim porazom Barselone je propustila priliku da ode na deset bodova prednosti u odnosu na Real koji je remizirao u gradskom derbiju protiv Atletika i sada ima sedma bodova manje od vodećih Katalonaca.

DA SE ZNA KO JE GAZDA: Bajern ubedljiv u derbiju kola protiv Uniona

TROFEJ U RUKAMA MANČESTER JUNAJTEDA Desilo se - doneli su ga Kazemiro i Markus Rašford (VIDEO)

RENDŽERSI OPET BEZ REŠENJA: Seltik slavio u derbiju i podigao trofej

Almerija je odigrala veoma dobro prvo poluvreme i zasluženo stigla do prednosti u 24. minutu golom Ture na asistenciju Luisa Suareza. Barselona je imala veći posed lopte, ali bez pravih prilika, a možda ih je stigao i umor jer su u četvrtak igrali meč Lige Evrope u Mančesteru.

Tek u nastavku je Barselona krenula sa ozbiljnijim napadima i u 72. minutu zapretila preko Feranan Toresa čije je udarac završio malo pored stative, a deset minuta kasnije Alarkon je zapretio, ali je golman Almerije uspeo da odbrani taj pokušaj. Napadala je Barselona u talasima, ali nije uspela da stigne do gola, a i domaćčin je propustio veliku priliku preko Embarbe pošto je Ter Štegen zaustavio njegov udarac pa je ostalo 1:0 za domačina koji je stigao do zaslužene pobede.