TEŠKO NA PROLEĆNOJ PREMIJERI: Zvezda sa igračem više savladala Čukarički (VIDEO)

12.02.2022. 16:24
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli iskoristili brojčanu prednost.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su počeli prolečni deo sezone pošto su savladali Čukarički u 22. kolu Superlie Srbije sa 3:0 (1:0), mada su Brđani bili prilično nezgodan protivnik sve do trenutka kada su ostali sa igračem manje u drugom poluvremenu.

Ovo je čovek koji je uzeo PORŠE MAKANA i skoro DVA MILIONA pride!

DEBI ZA ZABORAV: Lalatovićev Radnički poražen od Proletera

ŠTA VEČITE OČEKUJE U PLEJ-OFU? Partizan ima pet bodova više od Zvezde, na kraju sezone sledi OVO!

Nije bilo mnogo uzbuđenja na starut meča. Igralo se uglavnom na sredini terena, da bi u 6. minutu prvi put zapretila Zvezda preko Pavkova koji je glavom loptu poslao preko gola posle kornera koji je izveo Katai. Čekalo se do 15. minuta na novo uzbuđenje kada je Rodić dobro šutirao, ali je Petrović odlično intervenisao, da bi minut kasnije posle kontra napada Zvezda povela 1:0. Ivanić je povukao kroz sredinu, dodao Rodiću koji je promašao Pavkova, a ovaj smestio loptu pod prečku gola Čukaričkog za vođstvo Zvezde. Međutim, šest minuta kasnije Pavkov je morao da izađe sa terena pošto je završio okrvavljene glave posle sudara sa Ndiajeom, a zamenio ga je Rišario Živković. Dobru šansu je imao Čukarički iz slobodnog udarca u 24. minutu kada je Roganović pogodio prečku, a to je bila i poslednja prilika za gol u prvom poluvremenu jer pravih šansi do velikog odmora nije bilo.

U nastavku je Čukarički odlično krenuo i potpuo pritisnuo Zvezdu. Crveno-bel isu bili bez šanse dok je su na drugoj strani Brđani pretili preko Kovača u 49, Ndiajea u 52. i Šapića u 57, ali nije bilo izjednačenja. Bili su gosti u naletu, ali je sve prekinuto u 69. minutu kada je Drezgić posle starta nad Ivanićem isključen zbog drugog žutog kartona. Posle toga, Zvezda je preuzela potpunu inicijativu na terenu. Ivanić je pokuaou 71. minutu, ali je Petrović dobro intervenisao, da bi 75. Ohi upisao prvenac u zvaničnim utakmicama za Zvezdui povisio na 2:0 na asistenciju Živkovića. Četiri minuta kasnije Katai je centrirao iz slobodnog udarca na prvu stativu, a Dragović se najbolje snašao i povisio na 3:0 čime je i potvrdio trijumf ekipe Dejana Stankovića koj ije do kraja pružio priliku i Nemanji Motiki da debituje pred domaćim navijačima.

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić

GLEDALACA: 18.638.

SUDIJA: Nenad Minaković

STRELAC: Pavkov 16, Ohi 75, Dragović 79.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Pičini, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo (od 83. Stanković), Kanga (od 64. Srnić), Ivanić (od 83. Falko), Katai (od 83. Motika), Pavkov (od 22. Živković), Ohi.

ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović, Šapić, Drezgić, Roganović, Kovač (od 63. Kajević), Mijailović, Lukić (od 77. Belić), Čolović (od 71. Tanasijević), Ndijaje (od 63. Savić), Rakonjac (od 77. Spasojević).

Šampionat Srbije nastavlja se posle zimske pauze utakmicama 22. kola i već na tartu prolećnog dela prvenstva na stadionu ''Rajko Mitić'' igra se derbi u kojem Crvena zvezda dočekuje ekipu Čukaričkog.

Tim trenera Dejana Stanković pokušaće u drugom delu sezone da nadoknadi pet bodova zaostatka za Partizanom i odbrane titulu i odmah ih očekuje nimalo lak zadatak protiv trećeplairane ekipe Superlige.

Stanković će na teren poslati najjači sastav, a pred domaćim navijačima će debitovati i pojačanja Kristijano Pićini i Ohi Omožiuanfo. Na drugoj strani Brđane sa klupe predvodi legenda Partizana Saša Ilić, a nema sumnje da će crno-beli sa Banovog brda dati sve od sebe da pomrse račune favoritu. U prvom delu sezone crveno-beli su na Banovom brdu slavili pobedu rezultatom 2:1.

90+2. minut
Kraj utakmice, Crven zvezda je savladala Čukarički sa 3:0.
83. minut
Trostruka izmena u Zvezdi. Izašli su Katai, Ivanić i Sanogo, a ušli debitant Motika, Falko i Stanković.
79. minut
3:0!!! Dragović je uvećao prednost Zvezde posle centaršuta Kataija iz slobodnog udarca.
75. minut
2:0!!! Zvezda je duplirala vođstvo , a strelac u prvom zvaničnom meču za crveno-bele je Ohi. Ivanić je ubacio loptu, koju je Živković uz puno sreće sproveo do Ohija kojem nije bilo teško da postigne gol.
71. minut
Pokupaj Ivanića, ali je Petrović dobro intervenisao. Izmena u Čukaričkom, Tanasijević menja Čolovića.
69. minut
Čukarički ostaje sa igračem manje, isključen je Drezgić zbog drugog žutog kartona posle starta nad Ivanićem.
63. minut
Dvostruka izmena u Čukaričkom, izašli su Ndiaj i Kovač, a ušli su Savić i Kajević. Izmena i u Zvezdi, Srnić menja Kangu.
57. minut
Za sada samo Čukarički preti. Šapić je imao priliku posle kornera koji je izveo Čolović, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.
52. minut
Ponovo preti Čukarički. Ndiaj je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Borjan bio na mestu.
49. minut
Dobra prilika za Čukarički, Kovač je sa šest metara šutirao, ali je izblokiran njegov udarac.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Pokušao je Kanga sa više od 20 metara, ali je njegov udarac bio vrlo neprecizan. Kraj prvog poluvremena.
33. minut
Skoro deset minuta mirnije igre, bez pravih šansi.
24. minut
Roganović iz slobodnog udarca pogađa prečku. Tražili su igrači Čukaričkog korner, ali je sudija Minaković pogrešio i pokazao da je lopta za Zvezdu.
22. minut
Prinudna izmena u Zvezdi. Pavkov je posle udara sa Ndiajeom završio okrvavljene glve i morao je da napusti teren, a umesto njega je ušao Rišairo Živković.
16. minut
1:0!!! Čim se otvorilo malo više prostora Zvezda je došla u priliku da povede, a Pavkov je to iskoristio. Ivanić je povukao loptu, uposlio Rodića koji je pronašao Pavkova, a napadač Zvezda je sa oko 11 metara loptu poslao pod prečku.
15. minut
Odlična prilika za Zvezdu, ali je udarac Rodića sjajno zaustavio Petrović.
13. minut
Zvezda kontroliše dešavanja na terenu, ali pravih prilika nema.
6. minut
Prva prilika za Zvezdu posle kornera koji je izveo Katai. Pavkov je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola i nije bilo opasnosti po Čukarički.