IVANIĆEVA MAJSTORIJA OBEZBEDILA PROLEĆE U EVROPI: Crvena zvezda ide u Portugal po prvo mesto

25.11.2021. 17:52 20:47
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Srpski klub upisao 10. bod u takmičenju.

FK Crvena zvezda savladaо je bugarski Ludogorec u meču 5. kola grupe "F" Lige Evrope rezultatom 1:0 (0:0).

Minimalnim trijumfom na stadionu Rajko Mitić, crveno-beli su obezbedili "proleće" u Evropi,a da li će to biti u gorepomenutom takmičenju ili će puleni Dejana Stakovića igrati u Ligi konferencija saznaćemo tek nakon poslednjeg meča u grupnoj fazi.

Uskoro opširnije…

Najbolji uslovi za NAVIJAČKI TIKET - Pridruži se borbi “večitih“ i zaradi keš

SUPERLIGA SRBIJE: Vojvodina SLAVILA u gostima i napredovala na četvrto mesto

POSLEDNJI FUDBALSKI BOEM: Džordž je bio VIRTUOZ i na terenu i u KAFANI

Prvo poluvreme nije ulivalo nadu navijačima crveno-belih. Videli smo tek po neki udarac sa distance, golmani obe ekipe nisu imali posla. Međutim, borba se rasplamsala u nastavku susreta.

Crvena zvezda je na teren izašla kao druga ekipa, Mirko Ivanić je dirigovao igrom aktuelnog šampiona Srbije.

Nagrada za ovakav pristup stigla je u 57. minutu. Naime, Ivanić je prihvatio loptu 25 metara od gola Ludogoreca, ofanzivac je posle nekoliko metara prodora odlično šutirao - iskusni Serđo Pad je svojom paradom samo ulepšao pogodak.

Ludogorec je morao u završnici da krene sve ili ništa, otvorio je dosta prostora Zvezdi, koja se i odlično branili ništa nije dozvoljavala gostujućoj ekipi.

Na kraju, rezultat se nije menjao i Zvezda je slavila sa 1:0.

Pred poslednje kolo crveno-beli imaju 10 bodova i nalaze se na čelu tabele, Braga je druga sa 9, dok Mitjiland ima 8.

CRVENA ZVEZDA - LUDOGOREC 1:0

Strelci: Ivanić 57

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Hoze Marija Sančez Martinez (Španija)

Žuti kartoni: Srnić, Krstičić, Gajić (Zvezda)

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Kanga (82. Sanogo), Petrović (66. Krstičić), Srnić - Ivanić, Katai (46. Ben) - Pavkov (82. Lazetić).

Ludogorec: Pad - Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas - Gonsalveš (65. Kafumana), Bađi - Čibota (77. Rotariju), Jankov, Despodov (65. Manu) - Sotiriju.

Kraj utakmice!
Crvena zvezda - Ludogorec 1:0.

90. minut
Igraće se još 4 minuta.

85. minut
Prečka! Ponovo je Ivanić ispalio projektil sa distance, okvir gola je bio saveznik Ludogoreca.

82. minut
Seku Sanogo i Marko Lazetić menjaju Gelora Kangu i Milana Pavkova.

77. minut
Crveno-beli svesno su uveli utakmicu u nešto mirniji ritam.

67. minut
Iskusni Nenad Krstičić menja Njegoša Petrovića.

63. minut
Žuti karton je dobio Srnić zbog neopreznog starta nad Ikokom.

62. minut
Pavkov je sa 15 metara pokušao da pogodi bliži ugao. Međutim, napadač crveno-belih je bio neprecizan.

57. minut
GOOOL! Fenomenalan pogodak Mirka Ivanića sa 20-tak metara. Bio je to prelep udarac Zvezdinog ofanzivca.
54. minut
Pavkov je maestralno šutirao iz nemoguće pozicije - Pad pokazuje zašto je prošao Omladinsku školu Ajaksa.

51. minut
Meč se nastavio "pod ručnom". Naime, obe ekipe su koncentrisane isključivo na odbranu vlastite mreže.

46. minut
El Fardu Ben je zamenio Aleksandra Kataija.

Drugo poluvreme!

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda - Ludogorec 0:0.

45. minut
Ivanić je iskosa sa leve strane pogodio spoljni deo mreže. Ovo je bila najbolja prilika za crveno-bele u prvom poluvremenu.
38. minut
Ivanićev projektil sa 25 metara umalo da zatrese mrežu. Iskusni golman Pad je uz dosta muke loptu odbio u korner.

29. minut
Gonzalveš je odlično zaprezio sa ivice šesnaesterca - Borjan na visini zadatka.

25. minut
Bez prave prilike na stadionu Rajko Mitić.
15. minut
Prilično je opao tempo sa početka susreta. Obe ekipe izgledaju dosta opreznije.
10. minut
Bugarski šampion se oslobodio početnog pritiska domaćina, sve više "zeleni" imaju loptu u svom posedu.

5. minut
Crveno-beli imaju inicijativu od prvog sudijskog zvižduka.

1. minut
Eraković je posle kornera Kange glavom šutirao preko prečke.

Utakmica je počela!

MEĐUSOBNI DUELI

FK Crvena zvezda i Ludogorec sastali su se prvi put u sezonu 2016/17, u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona.

U prvom susretu koji je odigran u Bugarskoj, rezultat je bio 2:2, a za srpski tim pogađali su Aleksandar Katai i Gelor Kanga.

Sedam dana kasnije, revanš je odigran u Beogradu na prepunoj Marakani, a nakon 90 minuta igre, i taj meč je završen je sa 2:2, mrežu bugarske ekipe tresli su Mičel Donald i Luis Ibanjez.

Pošto je rezultat bio nerešen, igrali su se produžeci, nakon kojih je gostujuća ekipa slavila rezultatom 4:2.

Naredni meč, ove dve ekipe odigrale su na pripremama u februaru 2020. godine.

Taj meč je završen rezultatom 1:0 za crveno-bele, a jedini pogodak postigao je Marko Gobeljić u 28. minutu utakmice.

Poslednji susret, Crvena zvezda i Ludogorec su odigrali 30. septembra ove godine, u okviru drugog kola grupne faze Lige Evrope.

Meč je odigran u Bugarskoj, a izabranici Dejana Stankovića slavili su u tom susretu 1:0.

Mnogima će taj meč ostati urezan u sećanje zbog fantastičnog pogotka Gelora Kange u 64. minutu utakmice.

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Kanga, Petrović, Srnić - Ivanić, Katai - Pavkov.

Ludogorec: Pad - Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas - Gonsalveš, Bađi - Čibota, Jankov, Despodov - Sotiriju.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.