ZVEZDA ODBRANILA DUPLU KRUNU: Katai ostavio trofej kupa na Marakani (VIDEO)

26.05.2022. 17:20
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli savladali večitog rivala sa 2:0.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u finalu Kupa Srbije 2:1 (1:0) odigranom na stadionu ''Rajko Mitić'' i tako osvojili 26. trofej u najmasovnijem fudbalskom takmičenju, dok su crno-beli poraženi u trećem uzastopnom finalu u Kupu Srbije i treću godinu u nizu su ostali bez trofeja. Crveno-beli su drugi put u istoriji uspeli da odbrane duplu krunu zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandru Kataiju.

NOVE IGRE ZA NOVE POBEDE: Nikad veća ponuda za Rolan Garos i mečeve Novaka Đokovića

VRAĆA SE U SRBIJU! Crno-beli predstavili NOVOG TRENERA!

GROBARI PRIŽELJKUJU REPRIZU TOG 26. MAJA: Partizan OKRENUO u finalu KUPA od 0:3 do 5:3!

Početak je po očekivanju bio oprezan sa obe strane, da bi Partizan preko Markovića prvi zapretio šutem koji je završio pored gola. Zvezda je prvi put zapretila preko Ohija koji se dobro snašao između Miletića i Vujačića, ali je golman Stevanović stuigao do lopte preko Norvežanina. Lazar Marković je bio posebno raspoložen za igru i u 22. minutu je uspeo da probije po levoj strani, ali je šutirao skoro iz mrtvog ugla i pogodio spoljni deo mreže. Morao je Aleksandar Stanojević već u 24. minutu da izvrši prvu izmenu pošto se povredio Jevtović, a zamenio ga je Holender. To je donekle poremetilo plan Partizana, a dva minuta kasnije je Zvezda vodila 1:0. Iz akcije koja nije delovala opasno u začetku. Gajić je prosledio loptu Srniću koji je u sredcini proigrao Kataija, a ovaj masjtorskim udarcem sa 20 metara savladao Stevanovića za veliko slavlje navijača crveno-belih. Miljković je u 36. minutu propustio najbolju priliku za crno-bele posle ubacivanja Meniga pošto je šutirao pravo u Borjana, a dva minuta kasnije je Katai još jednom zapretio posle kornera kada je glavom pokušao da savlada Stevanovića koji je ovoga puta bio na mestu. Poslednja prilika u prvom poluvremenu bio je šut Meniga koji je završio pored gola.

Prvih 20-ak minuta drugog poluvremena u potpunosti je pripalo Partizanu. Imali su crno-beli više energije od rivala i igrali konkretnije, da bi u 61. minutu Urošević iz prve uhvatio ubacibvanje Lutovca koje je loše procenio Gajić i savladao Borjana za 1:1. Tek tada je Zvezda krenula življe u drugom poluvremenu i Katai je u 68. minutu pogodio spoljni deo mreže iz gotovo iste pozicije kao i Marković u prvom poluvremenu. Minut kasnije je Menig dolbro zagrejao dlanove Borjana, da bi u 72. minutu Katai ponovo doveo Zvezdu u vođstvo. Rikardo je izgubio loptu, Ivanić odmah proigrao Kataija, a na loptu malo zakasnio Miletić.  Katai je sam vukao 50 metara loptu u kontri i prevario Stevanovića za svoj drugi pogodak. Holender je u 76. minutu šutirao sa 20 metara pored gola, da bi potom Stanojević ubacio i drugog napadača Milovanovića, ali to nije donelo pravi rezultat. Zvezda je u završnici dva puta zapretila preko Ivanića, ali promene rezultata nije bilo i crveno-beli su odbranili trofej u Kupu Srbije.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 2:1 (1:0)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Miloš Milanović

STRELCI: Katai 26. i 72. - Urošević 61.

GLEDALACA: 20.000

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Pankov (od 67. Ben), Dragović, Gajić, Srnić, Kanga, Rodić (od 77. Gobeljić), Ivanić, Katai (od 77. Krstičić), Ohi (od 60. Pavkov).

PARTIZAN: Stevanović, Miljković (od 46. Lutovac), Miletić, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Jevtović (od 23. Holender, od 78. Milovanović), Marković (od 59. Natho), Jojić (od 78. Jović), Menig, Rikardo.

90+6. minut
Ivanić je u poslednjim trtenucima meča propustio još jednu dobru priliku, a ubrzo je i sudija MIlanović označio kraj meča. Crvena zvezda je odbranila trofej u Kupu Srbije i duplu krunu.
90+3. minut
Dobra prilika za Zvezdu, Ben je proigrao Ivanića koji je iz dobre pozicije slabo šutirao.
84. minut
Opao je malo tempo utakmice u završnici.
77. minut
Dvostruka izmena i u Partizanu, Jović menja Jojića, Milovanović ulazi umesto Holendera.
76. minut
Holedner je pokušao sa 20 metara, ali je lopta završila pored gola. Dvostruka izmena u Zvezdi, Gobeljić menja Rodića, a Krstičić Kataija.
72. minut
2:1!!! Ponovo Zvezda vodi i ponovo je strelac Katai. Ivanić je ubacio loptu u prostor, Katai istrčao 50 metara u kontri, prevario Stevanovića i postigao gol za vođstvo.
69. minut
Prilika za Partizan, Menig je dobro šutirao, ali je Borjan dobro reagovao.
68. minut
Prvi pokušaj Zvezde u drugom poluvremenu, Katai je šutirao skoro iz mrtvog ugla i pogodio spoljni deo mreže.
67. minut
Još jedna izmena u Zvezdi, Ben je zamenio Pankova.
61. minut
1:1!!! Stiže Partizan do izjednačenja golom Uroševića. Lutovac je centrirao, Gajić loše procenio loptu, Urošević šutirao iz prve, a Borjan je uspeo samo malo da zakači loptu, ali ne i da je zaustavi.
59. minut
Izmene u oba tima. U Partizanu je Natho zamenio Markovića, a u Zvezdi je umesto Ohija ušao Pavkov.
55. minut
Marković je probao da zapreti, ali je vrlo loše šutirao sa 16 metara.
53. minut
Miran početak drugog poluvremena koje su obeležili navijači oba kluba bakljadom.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme, izmena u Partizanu Lutovac je ušao umesto Miljkovića.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 1:0 golom Kataija.
41. minut
Solidna prilika za Partizan, Marković je proigrao Meniga koji je loše šutirao i lopta je završila pored gola.
38. minut
Velika prilika za Zvezdu posle kornera koji je izveo Kanga. Katai je bio najbolji u skoku i pokušao glavom, ali je Stevanović bio na mestu.
36. minut
Najbolja prilika za Partizan do sada, Menig je ubacio loptu, Borjan je izbio loptu na koju je natrčao Miljković i šutirao pravo u Borjana.
26. minut
1:0!!! Povela je Crvena zvezda sjajnim golom Aleksandra Kataija. Akcija je krenula od Gajića koji je prosledio do Srnića koji je samo prosledio loptu do Ktaija koji je preciznim šutem sa 20 metara savladao Stevanovića.
24. minut
Prinudna izmena u Partizanu, izašao je zbog povrede Marko Jevtović, a ušao je Filip Holender.
22. minut
Probio je Lazar Marković po desnoj strani i šutirao gotovo iz mrtvog ugla pogodivši spoljni deo mreže.
20. minut
Rikardo je pokušao sa velike daljine tek što je došao do lopte, ali je bio vrlo neprecizan.
11. minut
Prva nešto opasnija situacija pred Partizanovim golom, Ohi je uspeo da dođe do lopte između Miletića i Vujačića, ali je brži od njega bio golman Stevanović.
6. minut
Prva prilika na meču za Partizan, Marković je pokušao da iznenadi Borjana, ali je lopta otišla pored gola.